Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 8, 2014

VIDEO: Nováčik v kádri 21-ky Valjent: "Nominácia je pre mňa príjemným prekvapením"

SENEC (SFZ) - V tíme kádri dvadsaťjednotky na duel s Talianskom figuruje aj nováčik Martin Valjent

 
 
 
 
Martin Valjent na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred barážovým zápasom o postup na ME 2015 s Talianskom. Senec, 6. októbra 2014.

Už len dva dni zostávajú do rozhodujúceho barážového stretnutia o postup na ME 2015 do 21 rokov medzi zverencami trénera Galáda a súperom z Talianska. Po úspešnom vystúpení dvadsaťjednotky v Holandsku nikoho neprekvapilo, že v nominácii na duely so squadrou azzurou nominoval tréner Galád hráčov, ktorí vybojovali postup. No jedno prekvapenie kouč pripravil. V nedeľu pricestoval do Senca aj nováčik v tíme, stredopoliar talianskej Ternany Martin Valjent. "Videl som, že figurujem v pôvodnej nominácii medzi náhradníkmi, napriek tomu to bolo pre mňa milé, nečakané prekvapenie. Niektorí hráči nie sú zdravotne stopercentne v poriadku, tréner sa rozhodol donominovať ma do kádra. Som mu za to veľmi vďačný." komentoval prvé dni v tíme 18-ročný rodák z Dubnice nad Váhom.

 

Prehrať video

 

Valjent pricestoval na zraz s vizitkou hráča, ktorý pravidelne nastupuje v mládežníckom výbere klubu z Ternany. "Z posledných šiestich zápasov som nastúpil v piatich, z toho štyrikrát v základnej zostave. Myslím, že tréner v klube môže byť s mojimi výkonmi spokojný," zhodnotil pozíciu v klube legionár z Talianska a dodal: "Pre klub bola moja nominácia do kádra dvadsaťjednotky príjemnou správou a  vzhľadom k tomu, že nastúpime práve proti Taliansku, poskytol som pre médiá na túto tému aj niekoľko rozhovorov."

Minuloročný finalista európskeho šampionátu do 21 rokov pricestuje na Slovensko so skúseným kádrom v pozícii favorita. "Väčšinu hráčov z kádra súpera poznám iba z televízie, sú to hráči pravidelne účinkujúci v najvyššej talianskej súťaži. Brankár Francesco Bardi, obranca Matteo Bianchetti či útočník Andrea Belotti sú veľmi kvalitní hráči, Domenico Berardi by mohol pokojne reprezentovať aj v seniorskom Á-čku. Majú svoju kvalitu, ale t'ú máme aj my. Rozhodne sa nebudeme ničoho báť," komentoval silu súpera Martin Valjent.

Odchovanec dubnického futbalu registroval aj ohlasy talianskej verejnosti na barážového súpera. "Videl so niekoľko článkov v novinách, rozoberajú nás. Je to dôležitý zápas, berú nás vážne," dodal na záver nováčik Martin Valjent.

Stretnutie Slovensko "21" - Taliansko "21" je na programe v piatok 10. októbra s výkopom o 17:00. Zápas na štadióne v Zlatých Moravciach rozhoduje Ribeiro Soares Dias z Portugalska.