Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 5, 2014

VIDEO: Portugalsko "20" - Slovensko "21" 2:0

MARINHA GRANDE (SFZ/fpf.pt/RTVS) - Tímu Ivana Galáda sa ani na šiesty pokus nepodarilo dobyť portugalskú futbalovú pôdu

 
 
 
 
Základná zástava SR 21 na zápas v Portugalsku. Zľava: I. Schranz, B. Niňaj, O. Duda, T. Malec, P. Le Giang, N. Gyömbér (horný rad), K. Mészáros, M. Vrablec, A. Zreľák, M. Bukata a P. Hrošovský (dolný rad). Marinha Grande, 5. február 2014.

Reprezentácia do 21 rokov, rovnako ako vlani aj predvlani, odštartovala nový kalendárny futbalový rok priateľským zápasom s portugalskou 20-kou na jej pôde.

Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, v 1. polčase mali viac z hry domáci, ktorí ohrozili Le Gianga strelami Sturgeona, Gilla a Teixeiru, z našich bol v dobrej šanci Malec. Na polčasovú prestávku sa do kabín oba tímy rozišli s bezgólovou remízou.Po zmene strán domáci masovo prestriedali a stupňovali tlak, ktorý vyvrcholil v 70. min. úvodným gólom Erivalda Ferreiru. Slováci mali blízko k vyrovnaniu o päť minút, ale všetky pokusy zblokovala portugalská obrana. V 83. min. poistil zaslúžené víťazstvo domácich Ivo Rodrigues. Portugalská pôda ostáva pre tím Ivana Galáda aj naďalej "zakliata", keď na nej dosiahla štyri remízy a dve prehry. Výprava sa vráti na Slovensko zajtra v poobedňajších hodinách.

Portugalsko "20" - Slovensko "21" 2:0 (0:0)

Góly: 70. Erivaldo Ferreira, 83. Ivo Rodrigues
ŽK: 56. Schranz, 90. Gyömbér
R: Moreira - Oliveira, Domingos (všetci Portugalsko)

PORTUGALSKO "20": Varela (46. Rui Silva) - Cassamá, Figueiredo, Rudinilson Silva (46. Monteiro), Rafa (64. Folo), Podstawski (80. Xeka), J. Teixeira (46. Leandro Silva), Gonçalves, Horta (46. Ivo Rodrigues), Sturgeon (85. Filipe Oliveira), Guedes (46. Fortes, 64. Erivaldo Ferreira)

SLOVENSKO "21": Le Giang (78. Maroši) - Vrablec (81. Dzúrik), Gyömbér, Niňaj, Zreľák - Hrošovský, Bukata (78. Kochan), Duda (46. Škvarka), Schranz (65. Bero), Mészáros - Malec (61. Chrien)

HLASY PO ZÁPASE

Prehrať video

Ivan Galád (tréner reprezentácie SR "21"): "Tréner nie je nikdy spokojný, keď mužstvo prehrá. Myslím si, že aj táto prehra nám pomôže naplniť ciele, ktoré máme pred septembrovými rozhodujúcimi zápasmi. Očakával som lepší výkon, lepší výsledok, ale futbal prináša aj prehry a my vieme, ako máme postupovať. Tento zápas bol bohatý na šance. My sme zo štyroch príležitostí gól nestrelili, domáci dali pekné dva góly a zaslúžene vyhrali. Myslím si, že boli futbalovejší a my sa môžeme takýmto krajinám len približovať a pokúšať sa ich zdolať v budúcnosti."

Karol Mészáros (ofenzívny stredopoliar SR "21"): "Veľmi nás mrzí dnešná prehra. Myslím si, že rozhodol prvý gól. Už v prvom polčase sme mali dve-tri sľubné šance, v druhom dokonca stopercentnú. Ak by sme skórovali prví my, mohol to byť iný výsledok. Bohužiaľ, na 'keby' sa nehrá, a tak nám neostáva nič iné, len sa poučiť do ďalších zápasov."

Martin Bukata (stredopoliar SR "21"): "Bol to veľmi ťažký zápas, pretože dni pred tým dosť pršalo. Terén bol náročný, ale oba tímy sme mali rovnaké podmienky. Portugalsko bolo dobré kombinačne, prečíslovali nás, hlavne v strede. Asi najväčšou chybou bolo, že sme nevyužili šance a potom sme dostali hlúpe góly."

Ondrej Duda (stredopoliar SR "21"): "Hralo sa na ťažkom teréne. Portugalsko hralo veľmi technický futbal. Škoda našich šancí, najmä v druhom polčase, kde sme ten zápas mohli zlomiť v náš prospech. Potom sme doplatili na to, že sme dostali dva góly po našich chybách."

Ivan Schranz (ofenzívny stredopoliar SR "21"): "Odohrali sme ťažký zápas s kvalitným súperom. Portugalci od začiatku dominovali v držaní lopty a my sme sa snažili prekvapiť rýchlymi protiútokmi. V druhom polčase sa hra trošku otvorila a vypracovali sme si pár výbornych šancí, ktoré sa nám, bohužiaľ, nepodarilo premeniť. Škoda prehry. No musíme sa pozerať vpred a dobre sa pripraviť na kvalifikačné duely."