Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 22, 2013

VIDEO: Proti výberu Čiech s novou generáciou hráčov do 21 rokov

SENEC (SFZ) - Zverencov trénera Ivana Galáda čakajú pred štartom kvalifikačných bojov o ME 2015 do 21 rokov dva prípravné zápasy. Prvý z nich je na programe

 
 
 
 
Brankár FC Spartak Trnava Dobrivoj Rusov počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2.apríla 2013.

Zápasy s našimi susedmi - Čechmi by mali byť pravidelnou náplňou našich termínových listín mládežníckych reprezentácií, špeciálne reprezentácie do 21 rokov. Naposledy sa naše druhé najvyššie reprezentácie stretli 25. apríla 2012 v Senci. Naši podľahli Čechom 1:2 po polčase 0:1. Reprezentácia do 21 rokov tak takmer do roka a do dňa bude mať "šancu na reparát". Tréner Ivan Galád tieto zápasy vníma najmä ako súčasť budovania dobrých vzťahov. "Už teraz sa tešíme na zápas v Kroměříži. Je to iné mužstvo ako hralo v Senci, ale každý takýto zraz v neasociačnom termíne nás má príbližiť k tomu, že vytvoríme dobré mužstvo do kvalifikácie," povedal pre futbalsfz.sk.

Prehrať video

Na tomto zraze dostávajú väčší priestor aj hráči z druhej ligy. "Máme tu tak 70% mužstva, s ktorým počítame do kvalifikácie a je dôležité vedieť, že presne o 51 dní sa začína kvalifikácia a na ňu sa sústredíme už teraz," priblížil situáciu kormidelník SR 21. Tréner Ivan Galád ocenil aj prípravný zápas v Izraeli, ktorý bude koncom mája a ním vyvrcholí príprava na kvalifikáciu, ktorá ukáže, aké máme mužstvo. "Musím smutne povedať, že mnoho hráčov, o ktorých sme predpokladali, že dnes budú 'ťahúňmi' vo svojich corgoňligových mužstvách, že to tak nie je. Mnohí nehrávajú, a preto sa pozeráme aj do nižších súťaží a dnes tu máme Szaba zo Šale, Kochana z Podbrezovej. Verím, že títo chlapci sa pobijú o svoju šancu," popísal situáciu hráčov do 21 rokov vo svojich kluboch.

Začiatok zrazu bol "slávnostný" pre Patrika Hrošovského, ktorý oslavoval svoje narodeniny. "Chýba ešte Škvarka, Le Giang a Kochan, pretože majú zápasy. Ideme trénovať, tešíme sa, lebo je konečne pekné počasie," povedal oslávenec. "Nomináciu som videl. Mám tam bývalých spoluhráčov z Plzne, ktorých poznám," povedal Hrošovský, ktorý momentálne hrá za FK Ústí nad Labem, a tak mu je náš najbližší súper vcelku blízky.

Lukáš Szabo je nováčikom v reprezentácii do 21 rokov. "Niektorých chalanov som poznal už pred zrazom. Tých, čo som nepoznal, som už spoznal. Myslím, že je to výborná partia a myslím, že nebudem mať problém zapadnúť," povedal úspešný strelec Šale. Miestenku v reprezentácii si získal najmä svojimi výkonmi. "V poslednej dobe sa mi darí herne aj strelecky. Aj to, že góly dávam a pripravujem ich spoluhráčom, dosť zavážilo," povedal Szabo. Zápas s Čechmi by chceli hráči vyhrať a pripraviť sa na kvalifikáciu, aby v nej mohli byť úspešní.

Po troch mesiacoch sa do reprezentácie vrátil Dobrivoj Rusov, ktorý sa v prípravom zápase v Portugalsku nešťastne zranil. "Dúfam, že fyzicky aj mentálne už dobre. Mám za sebou pár zápasov v lige, tak si myslím, že dobre," povedal o svojom zdravotnom stave. Spoluhráčov pozorne sledoval a chodil na zrazy ich pozdraviť a podporiť. "Je to iné. Reprezentácia a klubová úroveň. U nás v klube máme teraz takú menšiu krízu. Možno väčšiu. Výsledky nie sú také, aké by sme chceli. Včera sme prehrali smolne v Senici, čo sme mali minimálne remizovať. Dúfam, že sa zomkneme a ďalšie zápasy zabojujeme a zachránime sa," povedal Rusov o stave vo svojom klube Spartak Trnava.