Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 10, 2013

VIDEO: Reprezentácia do 21 rokov dnes v kvalifikácii ME 2015 proti Škótsku

PAISLEY (SFZ) - Ivan Galád: "Na absencie Teixeiru a Lásika sa nebudeme vyhovárať, máme 22 pripravených hráčov podať čo najlepší výkon a pobiť sa o úspešný výsledok"

 
 
 
 
Tréning reprezentácie Slovenska do 21 rokov pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2015 na Stadium Saint Mirren v Škótsku. 9. október 2013, Paisley.

3. kvalifikačná skupina o postup na ME 2015 do 21 rokov má dnes na programe dva zápasy. V oboch dueloch pôjde o súboj doteraz "šesťbodových" tímov na pôde "trojbodových". Najprv popoludní nastúpi Holandsko v Tbilisi proti domácemu Gruzínsku, večer reprezentácia Slovenska na štadióne v Paisley proti Škótom.

Zverenci trénera Galáda pricestovali do dejiska zápasu – 75-tisícového mesta Paisley, najväčšieho mesta historického kraja Renfrewshire, v utorok 8. októbra. V stredu absolvovali predzápasový tréning na Stadium Saint Mirren Park s kapacitou 8.000 divákov, domovského stánku aktuálne desiateho mužstva škótskej Premiership, FC. St Mirren. "Na chlapcoch bola vidieť chuť trénovať, všetci sme si užili tréning v príjemnom počasí a v peknom futbalovom prostredí, aké miestny štadión poskytuje. Už len tréning bol zážitkom pre všetkých, určite ním bude aj samotný zápas" komentoval dejisko dnešného stretnutia tréner mužstva Ivan Galád.

Prehrať video

Ako je známe, v porovnaní s pôvodnou nomináciou, bude dnes večer musieť oželieť absenciu opôr tímu, obrancu Teixeiru a kapitána Lásika. Priniesol mu teda včerajší tréning odpoveď na otázku, v akej zostave vybehne dnes mužstvo do boja proti Škótom? "Spomínaní hráči majú svoju kvalitu, ale nebudem sa na nich vyhovárať. Venujem sa hráčom, ktorí sú tu. Každý z 22-členného kádra môže zasiahnuť do zápasu a mať vplyv na jeho dianie. Kto dostane šancu je v mojej kompetencii, pre túto chvíľu viac neprezradím, azda len toľko, že máme 22 pripravených hráčov podať ten najlepší výkon a pobiť sa o úspešný výsledok," povedal smerom k aktuálnemu kádru tréner Galád.

Po úspešných výsledkoch v prvých dvoch zápasoch kvalifikácie, kedy Slováci deklasovali Luxembursko 7:1 a doma zdolali ambiciózne Gruzínsko 1:0, zvedú naši chlapci v súboji na diaľku boj o čelo tabuľky s Holandskom. K tomu by potrebovali v dnešnom zápase na horúcej škótskej pôde bodovať aj do tretice naplno. "Pred zápasom sa nikdy k výsledkom nevyjadrujem. Samozrejme, chceme uspieť. V tejto chvíli je najdôležitejšie, aby mužstvo podalo optimálny výkon, ukázalo pravú futbalovú tvár, odohralo poctivý zápas a výsledok príde," dodal na záver tréner Ivan Galád.

Zápas Škótsko "21" - Slovensko "21" so začiatkom o 20:30 CET rozhoduje 37-ročný Chorvát Damir Batinič.