Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 21, 2013

VIDEO: Reprezentácia do 21 rokov podľahla rovesníkom z Rakúska 0:1

HARTBERG (SITA) - Rakúsko "21" - Slovensko "21" 1:0

 
 
 
 
Základná zostava prípravného stretnutia Rakúsko 21 - Slovensko 21. Horný rad zľava: Mészáros, Schranz, Niňaj, Ambra, Paur, Le Giang. Dolný rad zľava: Mazáň, Lobotka, Bukata, Oršula, Hrošovský. Hartberg, 21. marca 2013.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v prípravnom dueli v rakúskom Hartbergu s domácimi rovesníkmi 0:1 po bezgólovom polčase. Jediný presný zásah zápasu dosiahol v 66. min striedajúci Robert Zulj. Zverenci trénera Ivana Galáda nevyužili takmer 40-minútovú presilovku, keď domáci Rakúšania hrali od 53. min iba desiati po vylúčení brankára Radlingera. Utrpeli tak prvú prehru v tomto roku. V januári dvakrát remizovali s portugalskou "dvadsiatkou" (0:0, 1:1) a začiatkom februára zvíťazili v španielskej Valencii nad rovesníkmi zo Švajčiarska 1:0. 

Tréner Ivan Galád zvolil na začiatku zápasu ofenzívnu zostavu, čo bolo najmä v prvej dvadsaťpäťminútovke cítiť. Potom sa jeho hráči postupne začali dostávať do šancí, mali možnosť realizovať niekoľko štandardných situácií, ale ani jednu sa im nepodarilo premeniť. Vzadu si hráči plnili svoje úlohy zodpovedne. 

Už osem minút po začiatku 2. polčasu videl červenú kartu rakúsky gólman Radlinger. Slovenskí mládežníci však núkajúcu sa šancu nevyužili, naopak, v 66. minúte po rohovom kope inkasovali, keď sa presadil striedajúci Robert Zulj. Do konca duelu už proti oslabeným Rakúšanom nedokázali streliť vyrovnávajúci gól a tak si z Hartbergu odvážajú prvú tohtoročnú prehru.

Rakúsko "21" - Slovensko "21" 1:0 (0:0)

Gól: 66. Zulj
ŽK: 72. F. Kainz - 73. Paur, 77. Niňaj
ČK: 53. Radlinger (Rakúsko)

RAKÚSKO "21": Radlinger - Ziegl (88. Farkas), Spendlhofer, Wimmer, Schilling (74. Neuhold) - Holzhauser, Trauner (46. T. Kainz) - F. Kainz (74. Schloffer), Gregoritsch (54. Strebinger), Sabitzer (46. Ritzmayr) - Vastic (46. Zulj)

SLOVENSKO "21": P. Le Giang - Lobotka, Niňaj, Ambra, Mazáň - Hrošovský, Paur - F. Oršula - Bukata (46. Lalkovič), K. Mészáros - Schranz (61. Škvarka)

HLAS PO ZÁPASE:

Ivan Galád (tréner): "Do vylúčenia súperovho brankára sme hrali podľa našich predstáv. Je pre nás obrovská skúsenosť bojovať proti oslabenému súperovi, pretože časť zápasu, keď sme mali početnú výhodu, sme nezvládli. Súper skóroval po štandardnej situácii, ale myslím si, že naši hráči získali zaujímavé poznatky a musia sa poučiť. Niekedy sa vo futbale totiž stane, že oslabený tím sa zomkne a často dokonca aj zvíťazí."

Patrik Hrošovský (stredopoliar SR): „Zápas bol podľa mňa vyrovnaný. Prvý polčas sme hrali dobre, ale nevedeli sme sa dostať do šancí, málo sme strieľali. Vstup do druhej polovice nám nevyšiel, Rakúšania boli v tom čase jasne lepší. Vylúčenie ich brankára nám malo pomôcť, ale paradoxne nám to uškodilo. Chýbala nám trpezlivosť, viazla prihrávka. Bohužiaľ, kvalita v našej hre dnes absentovala.“

Branislav Niňaj (stopér SR): "Škoda tej prehry. V prvom aj v druhom polčase sme kontrolovali hru. Jedna štandardka rozhodla v náš neprospech. Podľa mňa sme mali dnes na výhru."

Prehrať video