Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 11, 2012

VIDEO: Reprezentanti SR 21 Le Giang a Čonka o Portugalsku

BRATISLAVA (SFZ) - Pred odletom na dva priateľské zápasy v Portugalsku sme vyspovedali hráčov Patrika Le Gianga a Matúša Čonku

 
 
 
 
Reprezentant Slovenska do 21 rokov Matúš Čonka na zraze pred priateľským dvojzápasom v Portugalsku. Senec, 9. januára 2012.

Patrik Le Giang sa opäť objavil v nominácii Ivana Galáda na medzištátny zápas. Tento brankár, ktorý ukázal svoje kvality aj v kvalifikácii v kategórii do 19 rokov bude mať priestor ukázať počas pobytu v Portugalsku, čo je v ňom a keďže sa jedná o priateľský dvojzápas, je pravdepodobné, že nastúpi. Hoci prvý zápas odchytala reprezentačná jednotka Pavol Bajza, v druhom je ešte stále priestor.

Brankár Michaloviec zostane na hosťovaní do konca sezóny, spolu s tímom už začal aj zimnú prípravu. O Portugalsku si myslí, že je to kvalitný súper, ale podľa dobrého výsledku z augusta, očakáva kvalitné zápasy.

Prehrať video

Medzi nováčikov v tíme sa už dávnejšie neradí Matúš Čonka. Po sviatkoch strávených v pohode v kruhu rodiny sa aj on zapojil do futbalovej prípravy. Reprezentant absolvoval v decembri 10 dní vo francúzskom AS Saint Étienne, za tento čas schudol 6 kilogramov, ale ocenil jednotu - ubytovania, stravovania i prípravy. Podľa Matúša Čonku nás čaká súper silný v hre s loptom a jeden na jedného.

Prehrať video

V prvom zápase v utorok (10. januára) remizovala slovenská 21tka s portugalskou 20tkou 1:1 (1:1). Ďalšie stretnutie bude zajtra 12. januára 2012 o 17:00.