Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 14, 2013

VIDEO: Slovenská 21-ka zdolala Luxembursko 3:0

SENEC (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zdolala v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2015 rovesníkov z Luxemburska

 
 
 
 
Ondrej Duda prekonáva v 60. min. strelou z pokutového kopu brankára Lucu Ivesica v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21" (3:0). 14. október 2013, Senec.

Naše mužstvo vstúpilo do zápasu aktívnejšie a už v 4. minúte sa ocitol v sľubnej šanci Škvarka. Hostia odovedali v 13. minúte, keď na pravej strane prešprintoval Corral Lobotku a nabiehajúcemu Edisovi Agovicovi chýbali v sklze na prízemný center iba centimetre. V ďalšom priebehu zápasu súper dobre bránil a zverenci trénera Galáda hľadali kľúč k prekonaniu sústredenej obrany súpera. V 29. minúte poslal Lalkovič z pravej strany výborný center na vzdialeňejšiu žrď, no nabiehajúci Mihálik poslal loptu z voleja nad bránu Ivesica. O tri minúty priletel do šestnástky center z pravej strany, no Hrošovskému na loptu v sľubnej pozícii nedosiahol. Práve tento hráč poslal spoluhráčom v 40. minúte po slalome obranou Luxemburska center, no opäť nik z našich nebol na správnom mieste.

Druhý polčas začal pre výpadok elektrického prúdu s dvadsaťpäťminútovým oneskorením. Po nástupe na ihrisko sa ujali aktivity najprv hostia, keď v 49. minúte po rozohranej štandardke nezasiahol ideálne loptu Aleixo. Potom prebrali taktovku naši hráči. Najprv vystrašil brankára hostí Lalkovič, keď po prieniku prekĺzol Ivesicovi prízemný center cez rukavice tesne vedľa brány. Tesne pred uplynutím hodiny zápasu sa odhodlal tréner Galád k dvojitému striedaniu. Na ihrisko prišli Duda a Schranz a s nimi aj góly v sieti súpera. V 60. minúte po ruke hostí v 16-ke sa k lopte postavil Ondrej Duda a prvým dotykom s loptou v zápase poslal loptu do siete - 1:0. Ďalši striedajúci hráč, Adam Zreľák, pridal druhý gól nášho tímu strelou zvnútra 16-ky v 77. minúte a tento hráč bol aj pri tretej gólovej akcii v 88. minúte. Najprv vystihol chybnú rozohrávku brankára hostí, potom ponúkol dve minúty pred koncom zápasu gólovú prihrávku Lukášovi Pauschekovi, ktorý pečatil výsledok na konečných 3:0.

Prehrať video

Slovensko "21" - Luxembursko "21  3:0 (0:0)

Góly: 60. Duda (11m), 77. Zreľák, 88. Pauschek
ŽK: 25. Lalkovič, 52. Lobotka, 54. Hrošovský, 89. Zreľák - 57. Mastrangelo, 60. Corral
R: Robert Rogers (Írsko)

Slovensko "21": Le Giang - Pauschek, Gyombér, Niňaj, Mazáň, Hrošovský, Lobotka (57. Duda), Mihalík (57. Schranz), Škvarka, Lalkovič, Malec (69. Zreľák)

Luxembursko "21": Ivesic - Mastrangelo, Aleixo, Dragovic, Speller - D. Agovic, Sanches Eires (76. Todorovic) - Holter, Sinani - E. Agovic (85. Skijelj), Corral (64. Lascak)

Hlas po zápase

Prehrať video

Ivan Galád (tréner SR21): "Boli sme si vedomí, že ak máme potvrdiť naše ambície, potrebujeme v dnešnom zápase bezpodmienečne vyhrať. Boli by sme najradšej, keby sme v tom zápase jednoznačne dominovali, no nestalo sa tak, preto sme upokojovali hráčov, aby hrali pokojne a trpezlivo. Mali sme pripravené striedania, ktoré nám spolu s realizačným tímom vyšli a hráči pomohli. Strelili rozhodujúce góly, ku ktorým sa pridal aj Pauschek. Žiadne víťazstvo na európskej scéne sa nerodí ľahko."