Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 9, 2015

VIDEO: SR 21: Hapal spokojný s prípravou v Poprade, na Poliakov vyrukujeme s ofenzívnou hrou

POPRAD (PETER ZEMAN/SFZ) - Slovenská 21-ka absolvovala tri tréningy na štadióne NTC v Poprade, do Poľska odcestuje bez zraneného Zreľáka

 
 
 
 
Tréner SR "21" Pavel Hapal počas reprezentačného zrazu pred prípravným zápasom v Poľsku. Poprad, 9. júna 2015.

Atraktívny herný prejav a úspešné výsledky v doterajších zápasoch proti Nórsku, Ukrajine a Českej republike. Dve víťazstvá a jedna remíza. Taká je doterajšia bilancia novotvoriaceho sa tímu slovenskej 21-ky. Zverenci trénera Hapala by radi zakončili sezónu úspešným výsledkom vo štvrtkovom dueli s Poľskom. "V Poprade sme sa pripravovali v ideálnych podmienkach, na výborne pripravenej hracej ploche, vyšlo nám tiež počasie. Sme spokojní. Hráči sa vrátili z dovoleniek, niekoľko dní mali možnosť oddýchnuť si od futbalu, snažili sme sa postupnými krokmi pripraviť hráčov na štvrtkový zápas," komentoval prípravu pod Tatrami tréner Pavel Hapal.

 

Prehrať video

 

V porovnaní s kádrom proti Českej republike bude realizačnému tímu k dispozícii dvojica Trenčanov Bero a Lobotka, prvýkrát môže mužstvu pomôcť tiež stredopoliar holandského Groningenu Albert Rusnák. Budeme silnejší? "Títo hráči nám určite pomôžu zvýšiť kvalitu mužstva, na druhej strane sa budeme musieť bez niektorých zaobísť. Myslím si, že máme dostatočne silný káder a dokážeme ich nahradiť," odpovedal na otázku kouč Hapal. Ten bude musieť oželieť vo štvrtkovom dueli účasť zraneného kapitána Adama Zreľáka. "Otázku kapitána sme oficiálne neriešili, radi by sme tak urobili až pred otváracím kvalifikačným zápasom s Bieloruskom. Na poste útočníka máme k dispozícii Ďuriša, či Šafranka. Prvý menovaný strelil v zápase s Českom gól. Verím, že Zreľáka nahradíme."

V troch doterajších zápasoch hrali Slováci vždy na domácom ihrisku, vo štvrtok sa predstavia premiérovo na pôde súpera v poľskom meste Nowy Sacz. "Budeme hrať spôsobom, ktorým sme sa prezentovali v prvých zápasoch. Neradi by sme menili herný prejav. To znamená hrať aktívne, vytvárať si gólové príležitosti, vybojovať štandardné situácie. Na druhej strane, nastúpime proti kvalitnému súperovi, uvidíme, do akej miery nám Poliaci dovolia hrať našu hru. Dokázali zdolať Nemecko 2:1, hoci musím povedať, že Nemci boli v tomto zápase lepší. Takticky a poľskou mentalitou však dokázal nás najbližší súper stretnutie výsledkovo zvládnuť. Verím, že naši hráči budú nabudení, pôjdeme do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť," dodal na záver tréner Pavel Hapal.