Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 13, 2012

VIDEO: SR 21 na konci februára proti Čiernej Hore na Pasienkoch

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia nastúpi na priateľský zápas proti Čiernej Hore na Pasienkoch 29. februára 2012 o 17:00

 
 
 
 
Tréner reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád. Bratislava, 2. februára 2012.

Tréner Ivan Galád spomenul v rozhovore pre futbalsfz.sk priateľské zápasy s Portugalskom, kde slovenská 21tka odohrala dve stretnutia. "Až na posledné dve minúty v poslednom zápase to bol veľmi vydarený zájazd," povedal tréner na úvod. "Futbal to prináša a bolo dobré, že sa nám to stalo," dodal na margo posledného zápasu.

Prehrať video

"Mrzí ma Paťo Le Giang," povedal o zranení nášho brankára, ktorý "odchytal veľmi dobrý zápas." Tréner však vyjadril nádej, že napriek tomu budú kluby naďalej uvoľnovať podľa možnosti hráčov aj mimo asociačných termínov.

"Čierna Hora podobne ako my bojuje o postup," začal krátku analýzu Ivan Galád. "Majú vynikajúcich hráčov a osobne si myslím, že to bude veľmi zaujímavá konfrontácia," pokračoval tréner. "Musíme vyhrať s Rumunmi. Ten zápas 1. júna musíme vyhrať, takto to predostreme aj hráčom. Nie je to len stretnutie, aby sme sa spoznali, alebo aby sme prežili štyri pekné dni," povedal o cieľoch, ktoré má tím do 21 rokov, "zo štyroch zápasov hráme tri doma a v nich sa musíme pokúsiť o maximálny bodový zisk."

"Čierna Hora má vo svojom strede veľmi kreatívnych a flexibilných futbalistov," pokračoval o súperovi tréner, ktorý pokračoval v rozhovore v analýze súpera, ktorý sa snaží dostať medzi 14 najlepších tímov vo svojej kategórii v Európe. Čierna Hora má veľmi dobrých hlavičkárov, s ktorými hrajú zaujímavý futbal s veľa centrovanými loptami. "Majú veľmi dobré štandarné situácie. Dnes je futbalová Európa vyspelá aj na úrovni mládežníckeho futbalu a Čierna Hora je výborné mužstvo. Verím, že ich zdoláme," vyjadril nádej Ivan Galád.

25. apríla si zmeria reprezentácia do 21 rokov sily s Českom, kde opäť mimo asociačného termínu sa bude snažiť tréner postaviť výber ligových hráčov. "Našou snahou bude vypracovať pre hráčov model a zakomponovať ich do spoločného dlhodobého tréningu," načrtol možnosť riešenia situácie, kedy sa už nehrajú klubové súťaže, čo môže byť pre nás nevýhodou pri kvalifikačných zápasoch.

"V lete máme pripravenú Ukrajinu, kde je vážny turnaj. Verím, že po dvojzápase s Rumunmi budeme stále v hre o postup," odpovedal Ivan Galád na otázku letného programu slovenskej reprezentácie, ktorá vyvrcholí dvoma kvalifikačnými stretnutiami s Francúzskom a Kazachstanom.

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá priateľský zápas s Čiernou Horou 29. februára 2012 o 17:00 na bratislavských Pasienkoch.