Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 17, 2013

VIDEO: SR "21" v Gori bez Vojtuša, ale s Pintérom a cieľom uspieť

GORI (SITA/SFZ) - Situácia v kádri futbalistov SR "21" pred pondelkovým duelom v Gori s domácimi rovesníkmi z Gruzínska v rámci 3. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka

 
 
 
 
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád na zraze pred priateľským zápasom proti Taliansku. Senec, 11. augusta 2013.

Po štvrtkovom domácom stretnutí v Senci proti Holandsku (2:2) čaká na slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov ďalšie vystúpenie v 3. skupine kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka. Zverenci trénera Ivana Galáda nastúpia v pondelok 18. novembra o 11.00 h SEČ (14.00 h miestneho času) v gruzínskom meste Gori proti domácim rovesníkom.

Z pôvodnej 22-člennej nominácie na spomenutý novembrový dvojzápas zostalo koučovi SR "21" na duel v Gruzínsku osemnásť hráčov, ktorí sa v sobotu po trase Viedeň - Istanbul - Tbilisi presunuli do dejiska stretnutia. Pre trest za žlté karty nie sú k dispozícii stopér Slovana Bratislava Branislav Niňaj a útočník Ružomberka Adam Zreľák, ktorých však povolal do mužstva na medzištátny prípravný duel proti Gibraltáru kormidelník slovenského seniorského tímu Ján Kozák. "Do Gruzínska s nami neodcestovala ani dvojica zranených hráčov Albert Rusnák ml. z Manchestru City a Jakub Vojtuš z portugalského Olhanense," informoval v nedeľu podvečer agentúru SITA technický vedúci SR "21" Dávid Vailing. S mužstvom sa však pripravuje obranca Zlatých Moraviec Michal Pintér, ktorý mal tiež zdravotné problémy. "Pintér nenastúpil proti Holandsku. Dnes trénoval so spoluhráčmi, jeho narazený malíček na nohe dali lekári do poriadku. V kádri je momentálne 18 futbalistov, neprišlo už k doplneniu tímu," skonštatoval D. Vailing. Podľa jeho slov si hráči v sobotu zatrénovali v akadémii Dinama Tbilisi. "V nedeľu už bol tréning na trávniku v Gori, vzdialenom cca 90 km od Tbilisi. V Gruzínsku je príjemné počasie, slnečno, približne šestnásť stupňov Celzia. Chlapci sú dobre naladení a chcú v pondelok uspieť," dodal technický vedúci slovenskej "dvadsaťjednotky." 

Mladí Slováci figurujú v 3. kvalifikačnej skupine na 2. mieste tabuľky s 10 bodmi, iba horším skóre za lídrom z Holandska, ktoré však odohralo o zápas menej. Tretie v poradí Škótsko a štvrté Gruzínsko majú po 7 bodov, posledné Luxembursko je bez bodu. 

"Keď neuspejeme v Gruzínsku, bod s Holandskom, futbalovou veľmocou, by nemal význam. Tento kalendárny rok uzavrieme zápasom v Gori, potom bude čas na analýzu. Ak tam uspejeme, máme reálnu šancu bojovať o účasť v baráži," uviedol 50-ročný rodák z Krupiny Ivan Galád. Lodivod tímu SR "21" vyslovil želanie: "Mojím snom je byť po jeseni na prvom mieste. Máme hráčov, z ktorých vyžaruje obrovská chuť. Je v ich silách zrealizovať tento cieľ." 

Do play-off o účasť na kontinentálnom šampionáte "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpia víťazi desiatich základných kvalifikačných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest (resp. krajiny s najúspešnejšou bilanciou s 1., 3., 4. a 5. tímom "vlastnej" skupiny), z ktorých sa následne vyžrebuje sedem dvojíc. Úspešnejší z dvojzápasovej baráže si zabezpečia miestenku na ME 2015 tejto vekovej kategórie, organizátor z Česka má istú účasť. 

Rozhovor s Ivanom Galádom z pondelka 11.11.2013 o Gruzínsku

Prehrať video