Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 11, 2013

VIDEO: Strelecký koncert dvadsaťjednotky - v Luxembursku zvíťazila 7:1

ETTELBRUCK (SFZ/SITA) - Kvalifkácia ME do 21 rokov 2015 Luxembursko "21" - Slovensko "21" 1:7

 
 
 
 
SR "21" pred kvalifikačným zápasom ME 2015 v Luxembursku. (Horný rad zľava): Dobrivoj Rusov, Lukáš Szabo, Adam Ambra, Gyömbér, Jakub Paur, Milan Lalkovič. (Dolný rad zľava): Ivan Schranz, Lukáš Pauschek, Michal Janec, Michal Škvarka, Richard Lásik. 11. jún 2013, Ettelbruck.

Skóre duelu otvoril už v 1. min útočník Ivan Schranz. Ten istý hráč zvýšil v 14. min na rozdiel dvoch gólov. O tri minúty neskôr strelil tretí gól Slovákov stredopoliar MŠK Žilina Jakub Paur. Ďalší "Žilinčan" Michal Škvarka sa v 28. min presadil z pokutového kopu a bolo 4:0. V 37. min zavŕšil hetrik aktívny Schranz.

V druhom polčase síce domácí v 53. minúte znížili, presadil sa Luisi, no ďalšie góly mladých Slovákov pridali v 60. minúte záložník FK Ústí nad Labem Patrik Hrošovský a skóre uzavrel v 72. minúte obranca Slovana Liberec Michal Janec. Zverenci Ivana Galáda tak zaznamenali skvelý vstup do kvalifikácie, domáci Luxemburčania si pripísali na konto už druhú prehru, keď predtým podľahli Škótsku 0:3.

Luxembursko "21" - Slovensko "21" 1:7  (0:5)

Góly: 53. Luisi - 1., 14., 37. Schranz, 18. Paur, 28. Švarka (11m), 60. Hrošovský, 72. M. Janec
ŽK: 67. Corral, 90. Dragovič - 9. L. Szabo, 38. Lásik 
R: Pashaj - Cokaj, Preca (všetci Albánsko)

Prehrať video

Luxembursko "21": Bierchen - Ricardo Delgado, Dragovič, C. de Sousa, Speller - Jans, Skrijelj (46. Bechtold), Sinani (75. R. de Sousa) - Klapp (46. Luisi), Turpel, Corral 

Slovensko "21": Rusov - Pauschek, Gyömbér, Ambra (54. Hrošovský), M. Janec - Lásik, Paur - Schranz (46. K. Mészáros), Švarka, Lalkovič - L. Szabo (71. F. Oršula)

HLASY PO ZÁPASE:

Ivan Galád (tréner SR 21): "Nie sme futbalová veľmoc a nestáva sa často v žiadnej vekovej kategórii aby mužstvo zvíťazilo tak vysokým rozdielom. Som rád, že chlapci strávili päť šťastných pracovných dní, ktoré vyústili do pekného výkonu a výsledku. Hrali naozaj ako o život za Slovensko, to som cítil celých deväťdesiat minút. V predošlých prípravných zápasoch sme góly nestrieľali, tie prišli v pravý čas."

Ivan Schranz (hráč SR 21 a autor hetriku): "Nečakal som, že zápas dopadne tak dobre. Do zápasu sme išli s rešpektom, ale aj s vedomím, že ideme zvíťaziť. Odviedli sme na ihrisku maximum a môžeme byť spokojní. Teším sa, že som mohol pomôcť k víťazstvu tromi gólmi. Prvý padol z dorážky už po desiatich sekundách hry, druhý po strele spoza šestnástky po brankárovej ľavej ruke, na tretí gól mi prihral Rišo Lásik, poslal spätnú prihrávku a ja som triafal asi z hranice 11m do bránky."