Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 13, 2013

VIDEO: V nominácii SR "21" na duely v Portugalsku dve zmeny

BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov absolvuje v utorok (15. 1.) a vo štvrtok (17. 1.) dva medzištátne prípravné duely v Portugalsku proti domácim rovesníkom

 
 
 
 
Reprezentanti do 21 rokov na taktickom stretnutí pred prípravnými zápasmi proti Portugalsku. Peniche, 14. januára 2013.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád musel urobiť dve vynútené zmeny v pôvodnej 18-člennej nominácii na blížiace sa medzištátne prípravné dvojstretnutie v Portugalsku proti domácim rovesníkom (15. a 17. 1. v okolí Lisabonu). Pri tohtoročnej zápasovej ouvertúre s kvalitným protivníkom nemôže kouč SR "21" rátať so službami Richarda Lásika (klubové povinnosti v talianskej Brescii) a Žilinčana Michala Škvarku (zranil sa v sobotňajšom prípravnom dueli s Opavou). Do mužstva za toto duo pribudli obranca Adam Ambra z talianskeho klubu AlbinoLeffe Calcio a stredopoliar Milan Škriniar z MŠK Žilina.

Prehrať video

V nominácii slovenskej "dvadsaťjednotky" je dovedna päť legionárov - okrem spomenutého Ambru aj ďalší zadák Kristián Koštrna (Wolverhampton Wanderers/Angl.), stredopoliar Patrik Hrošovský (FK Ústí nad Labem/ČR) ako aj útočníci Jakub Vojtuš (NK Záhreb/Chor.) a Filip Oršula (Wigan Athletic/Angl.).
Po nedeľňajšom popoludňajšom zraze v seneckom hoteli Relax sa výprava tímu SR "21" presunula do Viedne a odtiaľ letecky do metropoly Portugalska - Lisabonu. "Trojica futbalistov pôsobiacich v zahraničí Koštrna, Ambra a Oršula sa spolu s manažérom tímu Marekom Mintálom pridá k mužstvu až na portugalskej pôde. V pondelok absolvujú hráči tréning," informoval agentúru SITA manažér komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Juraj Čurný.

Obidva prípravné duely sa uskutočnia v okolí Lisabonu so začiatkom o 15.00 h SEČ: dejiskom prvého z nich bude Municipal Stadium v Óbidose, štvrtkový súboj sa odohrá na National Stadium v stredisku Caldas da Rainha. Pre reprezentáciu SR do 21 rokov pôjde o prípravu na štart nového kvalifikačného cyklu o postup na ME 2015 do Česka.