Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 3, 2013

VIDEO: V Senci pred kvalifikáciou proti Gruzínsku minikemp brankárov do 21 rokov

SENEC (SFZ) - Ivan Galád na minikempe privítal piatich brankárov reprezentácie do 21 rokov

 
 
 
 
Brankári reprezentácie do 21 rokov. Zľava Dobrivoj Rusov, Patrik Le Giang, Viktor Budinský, Patrik Hipp a Marko Moroši. Senec, 3. augusta 2013.

Zraz reprezentácie do 21 rokov sa pre Dobrivoja Rusova, Patrika Le Gianga, Viktora Budinského, Patrika Hippa a Marka Morošiho začal skôr vďaka minikempu pre brankárov pod vedením Stanislava Semana a dohľadom trénera Ivana Galáda. 

Prehrať video

"V posledných zápasoch sme neboli spokojní s výkonmi na tomto poste, preto sme sa rozhodli nekritizovať, ale pracovať. Pozvali sme si piatich chlapcov a veríme, že tento minikemp im pomôže dobre sa pripaviť, nám pomôže urobiť správne rozhodnutia a v konečnom dôsledku, že v samotnom zápase sa ukáže správnosť našich krokov," povedal pre web Slovenského futbalového zväzu tréner Ivan Galád. Brankár by sa mal podľa trénerových slov stať najlepším hráčom mužstva, a tak pomôcť tímu uspieť v medzinárodnej konfrontácii. Minikemp brankárov sa koná pod odborným dozorom trénera Stanislava Semana. "Je to olympijský víťaz, typologicky veľmi vhodný na tento post v kempe. Práca reprezentačného trénera brankárov nie je len o tréningovom procese, ale aj o optimálnom nastavení brankárskeho intelektu a so svojimi skúsenosťami môže brankárom ukázať to, ako sa stať úspešným a, hlavne, nadviazať na prácu klubových trénerov," vysvetlil stratégiu kempu I. Galád.

Ostatní reprezentanti do 21 rokov sa k tejto zostave pripoja v stredu 4. septembra. Tím Ivana Galáda sa bude konfrontovať s rovesníkmi z Gruzínska. "Prvý tréning bude motivačný, kde budeme hrať na štyri brány, lebo do jednej sa budeme snažiť dať gól. V modelovanom zápase vytvoríme štyri alternatívy na skórovanie a bude to tréning, ktorý by mohol otvoriť dvere k úspechu," prezradil. "Čiernymi koňmi by mali byť Chanturija a Gabašvili, ktorí pravidelne nastupujú v holandskej lige a strieľajú góly. treba súpera poznať, ale netreba sa ho báť. Chlapci, ktorých sme pozvali, majú svoju kvalitu a kvôli niečomu sú v reprezentácii," povedal I. Galád k zloženiu súpera i svojho tímu. Trénera teší, že sa v hlavnej reprezentácii objavujú aj hráči z reprezentácie do 21 rokov, na aktuálnom zraze sú to Róbert Mak a Samuel Štefánik, ktorí sa predstavili napr. v predchádzajúcom kvalifikačnom cykle o postup na ME do 21 rokov v Izraeli.

Kvalifikačný zápas proti Gruzínsku odohrá reprezentácia do 21 rokov na trávniku NTC Senec. "V Senci som pôsobil ako klubový tréner, hoci som tu neprežil veľa úspechov. Moja misia v oblasti športových výsledkov nebola úspešná, ale na pôsobenie v Senci veľmi rád spomínam. Aj v zápase s Talianskom bolo vidieť, že ľudia, ktorí sa prišli pozrieť na náš mladý tím, nám priali, a že videli, že chlapci bojujú za krajinu. Chcel by som divákom sľúbiť, že hoci nemôžeme zaručiť výsledok, chlapci budú hrať na 100% a budú vedieť, za koho hrajú," povedal pre www.futbalsfz.sk kormidelník SR "21".

Zraz reprezentácie sa začne podľa plánu. Karol Mészáros a Branislav Niňaj sa k tímu pripoja v piatok po priateľskom stretnutí Sparta Praha - Slovan Bratislava.