Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 6, 2013

VIDEO: V tíme SR "21" na zraze Pintér za Teixeiru, Lásik otázny

SENEC (SFZ/SITA) - Nedeľňajší zraz slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Senci na blížiace sa zápasy proti rovesníkom zo Škótska a Luxemburska v kvalifikácii o postup na ME 2015 do Česka

 
 
 
 
Tréner SR 21 Ivan Galád sa víta s hráčmi na zraze pred kvalifikačnými zápasmi v Škótsku a proti Luxembursku. Senec, 6. október 2013.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád urobil zatiaľ jednu zmenu v pôvodnej 22-člennej nominácii na blížiace sa duely proti rovesníkom zo Škótska (hrá sa vo štvrtok 10. 10. o 20.30 h SELČ v Paisley) a Luxemburska (pondelok 14. októbra o 19.00 h v Senci) v 3. skupine kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka. "Budem spokojný, keď budú mať všetci túžbu v srdci, túžbu po tom, aby sme dobre reprezentovali, aby sme robili ľuďom radosť a hlavne, aby sme spravili dobrý výsledok," povedal tréner Ivan Galád.

Prehrať video

K dispozícii nebude zranený naturalizovaný Brazílčan a stopér Dukly Banská Bystrica Dionatan do Nascimento Teixeira, ktorého už na nedeľňajšom popoludňajšom zraze v Senci nahradil Michal Pintér z FC ViOn Zlaté Moravce. "Teixeira je zranený, pozvánku z postu náhradníkov dostal Pintér," informoval v nedeľu popoludní agentúru SITA technický vedúci tímu SR "21" Dávid Vailing a pokračoval: "Dvojica legionárov Milan Lalkovič, Jakub Vojtuš sa pridá k mužstvu ešte dnes, prvý menovaný by mal stihnúť aj podvečerný tréning od 17.00 h. Obranca Gyömbér pre klubové povinnosti v talianskej Catanii pricestuje až v pondelok." 

Z prítomných 19 hráčov na zraze pri Slnečných jazerách mal zdravotné problémy Richard Lásik z talianskeho klubu Brescia Calcio. "Rišo má už asi dva týždne problémy s členkom, po zraze odišiel do Nitry na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. O tom, či bude k dispozícii, je momentálne predčasné rozprávať," poznamenal na margo hráča so skúsenosťami z A-mužstva SR Dávid Vailing

V pondelok absolvujú zverenci trénera Ivana Galáda dve tréningové jednotky (11.00 a 18.00 h v Senci), po utorkovom predpoludňajšom tréningu pri Slnečných jazerách (9.00 h) odcestujú z Viedne do škótskeho Edinburghu, odkiaľ sa presunú do dejiska štvrtkového stretnutia - Paisley. 

Mladí Slováci sú po dvoch odohraných zápasoch na čele poradia v 3. kvalifikačnej skupine so šesťbodovým ziskom, zdolali Luxemburčanov na ich pôde vysoko 7:1 i Gruzíncov doma (1:0). Druhé v poradí Holandsko má iba horšie skóre, tretie Gruzínsko a štvrté Škótsko si vybojovali zatiaľ tri body, Luxembursko ešte nebodovalo. Do baráže o účasť na kontinentálnom šampionáte "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpia víťazi desiatich základných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest, z nich následná sedmička úspešných odcestuje na ME 2015. Organizátor má istú účasť.