Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 12, 2013

VIDEO: Zápas s Talianskom je pre Adama Ambru veľká výzva

SENEC (SFZ/RTVS) - Adam Ambra sa nebude pozerať, či oproti nemu stojí jeho klubový spoluhráč alebo nie

 
 
 
 
Zľava asistent trénera SR 21 Norbert Hrnčár a hráči Adam Ambra, Dobrivoj Rusov a Stanislav Lobotka hrajú 'bago' počas tréningu na priateľský zápas proti Taliansku. Senec, 11. augusta 2013.

Na zraz reprezentácie do 21 rokov sa hráči tešili. "Na tento zápas čakáme veľmi dlho. Je to pre nás veľká výzva ukázať Slovensku, na čo máme. Môžeme sa porovnať s veľmi kvalitným súperom," povedal Adam Ambra, ktorý pôsobí v krajine najbližšieho reprezentačného súpera, v Taliansku.

Prehrať video

Do zápasu dajú reprezentanti všetko, predsalen však náš súper patrí medzi futbalovú špičku. "Tréner nám určite určí dobrú taktiku. Ak budeme počúvať jeho taktické pokyny a dobre sa na nich pripravíme, tak verím, že budeme úspešní," načrtol ako si 'neurobiť hanbu' Ambra. Pred odchodom z Talianska sa prozprával s klubovým spoluhráčom Andreom Belottim, ktorý bude ale na súperovej strane počas zápasu v Senci. "Na zápas sa tešia a považujú sa za favoritov, ktorí chcú jednoznačne vyhrať. Prídu sem nabudení a aj pre nich je to dôležitý zápas, pretože sa takisto pripravujú na kvalifikáciu a sú takisto pod tlakom," prezradil na súperov slovenský obranca v službách UC AlbinoLeffe. "Boli aj podpichovačky v šatni, ale je to všetko v kamarátskom vzťahu. Na ihrisku ale kamarátmi určite nebudeme. Budem bojovať za Slovensko a nebudem sa pozerať, či oproti je môj klubový spoluhráč alebo nie."