Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 26, 2014

Vôľa galádovcov silnejšia ako anglická tvrdosť, Vrablecov zápis do histórie

POPRAD (SFZ) - Gól Martina Vrableca priniesol víťazstvo slovenskej dvadsaťjednotke a je historicky prvým v medzištátnych zápasoch na štadióne NTC v Poprade

 
 
 
 
Radosť hráčov SR 21 po strelení gólu v zápase Challange Trophy 2014 Slovensko "21" - Anglicko "23" (1:0) na štadióne NTC v Poprade. Poprad, 24. máj 2014.

Slovenská dvadsaťjednotka zvládla májovú porciu domácich zápasov na výbornú. Najskôr presvedčivé víťazstvo v Senci s Českou republikou, v sobotu v druhom zápase Challenge Trophy cenný skalp anglickej dvadsaťtrojky. Zápas nevyzeral dlho na naše víťazstvo. Na začiatku sa na klzkom teréne po silnom daždi lepšie pohyboval súper v červených dresoch. O to cennejší je fakt, že zverenci trénera Galáda postupne vyrovnali hru, prispôsobili sa dôrazu  a tvrdosti v osobných súbojoch a v závere to boli oni, ktorí dokázali streliť víťazný gól. Tréner Galád mohol po zápase okrem iného konštatovať: "Učíme mužstvo vyhrávať. Chlapci neuhli v žiadnom súboji, a preto vyhrali."

Úvod zápasu patril hosťom. Zvreneci trénera Fairclougha ťažili z fyzickej prevahy a z tvrdosti v osobných súbojoch. Naši hráči odolali a každou minútou získavali pevnejšiu pôdu pod nohami. V rovnakom duchu komentoval zápas aj kapitán tímu, Richard Lásik. "V prvom polčase nám viazla kombinácia, v druhom sme sa viac uvoľnili. V závere mám dochádzali sily, ale našťastie sme zápas dotiahli do víťazného konca. Terén nebol ľahký, ale bol rovnaký ako pre súpera. Od začiatklu sme vedeli, že tak budú hrať. Niekedy to trochu preháňali. Videli ste, boli trikrát väčší ako my a chodili do osobných súbojov naozaj tvrdo. Myslím si, že sme sa s tým dobre vyrovnali a podali sme kolektívny výkon."

 

Prehrať video

 

Tréner Galád si pochvaľoval po zápase hru defenzívnej línie a brankárov: "Nie je ľahké brániť takýchto hráčov. Páčila sa mi hra brankárov a obrancov." Možno dúfal, že brankára Walkera pokorí jeden z kanonierov Zreľák - Malec, nakoniec prišla gólová strela od obrancu bratislavského Slovana, Martina Vrableca. "Narazil som si loptu s Braňom Niňajom a snažil som sa pohotovo vystreliť. Trafil som ju naozaj ideálne, už keď letela, vedel som, že skončí v sieti. Oči som nerzatváral, ale ani som nemieril. Nakoniec sa ešte odrazila od žrde," opísal gólový moment šťastný strelec a dodal: "Hodinu pred zápasom veľmi lialo a terén nebol dobrý. Chalanom v strede som nezávidel, na krajoch ihriska sa ešte dalo hrať. Po prestávke sa už hralo na trávniku dobre. Zápas sa tvrdosťou podobal tomu prvému v Turecku. Aj tam sme hrali proti dvadsaťtrojke."

 

Prehrať video

 

 

Poprad teda zažil víťaznú premiéru slovenskej davdsaťjednotky na svojom štadióne a tiež gólový krst. V prvom medzištátnom stretnutí v novembri minulého roka remizovala slovenská pätnástka s rovesníkmi z Maďarska 0:0 a dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu aj v sobotu. Gól Martina Vrableca tak odklial popradské brány a zapíše sa do histórie štadióna NTC v Poprade.