Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 26, 2011

Zmeny v nominácii SR "21" na priateľský zápas s Českom

BRATISLAVA (SITA) - Pred zajtrajším stretnutím musel urobiť Ivan Galád tri zmeny

 
 
 
 
Ivan Galád, hlavný tréner reprezentačného mužstva SR 21. 14. januára 2011, Bratislava. FOTO: SFZ/Roman Ferstl

Slovenských reprezentantov do 21 rokov čaká v stredu 27. apríla ďalší zo série prípravných duelov pred júnovým začiatkom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 hráčov tejto vekovej kategórie. Zverenci hlavného trénera Ivana Galáda nastúpia od 17.00 h v českých Šardiciach proti domácim rovesníkom najmä s cieľom pokračovať vo formovaní kádra pre kvalifikačné boje.V nominácii "dvadsaťjednotky" na tento duel došlo k trom zmenám, keď Samuela Štefánika, Róberta Maka a Milana Lalkoviča nahradilo trio Kamil Karaš, Arnold Šimonek a Dominik Fótyik.

"Samo nám volal, že má teploty, dvojicu Mak - Lalkovič napokon ich kluby neuvoľnili. Je to však pochopiteľné, keďže nejde o asociačný termín a v zahraničí finišujú ligové súťaže. S týmito hráčmi sme však stále v kontakte a rátame s nimi pre kvalifikáciu," vysvetlil zmeny v kádri lodivod mladých Slovákov Ivan Galád a na margo tvorby nominácie pre agentúru SITA ešte doplnil: "Chcel by som sa aj týmto spôsobom poďakovať klubom za ústretovosť. Som rád, že nám uvoľnili hráčov, je to predsa pre každý klub česť, keď môže mať v kádri reprezentantov."

V utorok 19. apríla nastúpili Slováci v príprave na trávniku Saudskej Arábie "20" a prehrali 0:2. Hlavný tréner SR "21" zdôraznil, že to rozhodne nie je žiadna tragédia a navyše, na Blízky východ zobral minulý týždeň iný výber, aký bude mať k dispozícii na stredajší zápas s Českom. "Samozrejme, že každá prehra mrzí, ale musíme to brať tak, že sme podľahli lepšiemu súperovi. My sme mali k dispozícii ligový výber, zatiaľ čo teraz tu mám skupinku hráčov, s ktorými do väčšej miery počítam pre kvalifikáciu. Proti Česku to preto nebude o napravení si nálady, ale najmä o pokračovaní toho, čo sme začali vo Francúzsku - formovanie mužstva pre ostré súboje o účasť na majstrovstvách Európy,"dodal I. Galád.

Aktualizovaná 18-členná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na stredajší medzištátny prípravný zápas proti českým rovesníkom (hrá sa 27. 4. o 17.00 h v Šardiciach)

Brankári

Matej Rakovan (Tatran Liptovský Mikuláš), Michal Šulla (MFK Vrbové)

Obrancovia

Lukáš Štetina (Metalist Charkov/Ukr.), Martin Poleť (FK Bodva Moldava nad Bodvou), Róbert Pillár (FK Senica), Lukáš Pauschek, Kristián Kolčák (obaja ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Košút (1. FC Slovácko/ČR)

Stredopoliari

Kamil Karaš (MFK Košice), Adam Žilák (FC ViOn Zlaté Moravce), Juraj Vavrík (MFK Dubnica), Róbert Valenta (Zbrojovka Brno/ČR), Ján Greguš (Baník Ostrava/ČR), Filip Kiss (ŠK Slovan Bratislava)

Útočníci

Matúš Mikuš (FC Nitra), Ákos Szarka (ŠK Slovan Bratislava), Arnold Šimonek (FC Vysočina Jihlava/ČR), Dominik Fótyik (MŠK Žilina)