Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 12, 2015

Zraz reprezentačnej 21-ky pred duelom s Holandskom

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenská 21-ka sa zišla pred posledným zápasom jesennej časti kvalifikácie o postup na EURO 2017 proti Holandsku v Myjave.

 
 
 
 
Reprezentácia SR "21". Horný rad zľava Lobotka, Mazáň, Mihalík, Lupčo, Zreľák, Kotula, Ďuriš, Šafranko, Záhumenský, Huk, Sabler, Duga, Brigant. Stredný rad zľava Nozdrovický (fyziterapeut), Fegyveres (lekár), Boďo (kondičný tréner), König (tréner brankárov), Hapal (tréner), Brunegraf (asistent trénera), Kojnok (technický vedúci, Košáň (masér), Ludík (masér). Dolný rad zľava Ivan, Šatka, Chrien, Valjent, Hruška, Kira, Chovan, Niňaj, Škriniar, Králik, Bero.   Myjava, 25. marec 2015

Po úspešnom septembrovom kvalifikačnom dvojzápase s Cyprom a Holandskom, sa zišla slovenská reprezentácia do 21 rokov dnes v Myjave. Na kopaniciach sa bude tím pripravovať na dôležitý súboj s "Oranjes". Presne na poludnie sa hlavnému koučovi hlásilo všetkých dvadsaťjeden hráčov. "Podľa prvých informácií sú všetci hráči zdravotne v poriadku, drobné problémy so zadným stehenným svalom hlásil iba Martin Valjent," zhodnotil zdravotný stav hráčov tréner Pavel Hapal. 

Z nominácie na poslednú chvílu vypadol Miroslav Káčer. "Neprišiel načas na predzápasové sústredenie a preto nebol nominovaný ani na ligový zápas Žiliny, klub ho preradil do juniorky a my sme sa rozhodli nahradiť ho iným hráčom. Je to signál aj pre ostatných členov kádra, ktorým prízvukujeme, že dlhodobo sledujeme ich výkonnosť a prístup k povinnostiam aj v kluboch."

Káčera v kádri nahradil senický Jakub Hromada. "Je to typologicky podobný hráč, v klubovom drese podáva kvalitné výkony. Snažíme sa do mužstva povolať vždy aspoň jedného nového hráča, aby sme sa mohli osobne zoznámiť a bližšie spoznať ďalších perspektívnych adeptov na reprezentačný dres. Veríme, že sa Hromadovi bude s nami dariť a nadviaže na výkony v Senici," povedal o zmene v tíme Hapal.

Na zraze chýbal asistent trénera Oto Brunegraf, ktorý bude dnes o 18:30 v Tilburgu sledovať duel dvadsaťjednotiek Holandska s Bieloruskom a k mužstvu sa pripojí po návrate na Slovensko.  

Výkop utorkového duelu (17. 11.) je naplánovaný na 18:00, hrá sa na štadióna Spartaka v Myjave. Televízni diváci môžu zápas sledovať v priamom prenose na TV Dajto.