Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 1, 2016

V medzištátnom zápase ženských sedemnástok: Suverénne víťazstvo Sloveniek

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/DOMINIKA GREŠŠOVÁ) – Utorkovú prehru z maďarského mesta Telki 2:3 vrátili slovenské reprezentantky do 17 rokov svojím rovesníčkam aj s úrokom. )

 
 
 
 
Ženská 17-ka pred odvetným prípravným zápasom s Maďarskom. Dunajská Lužná, 1. septembra 2016.

Už v 2. min Slovenky strelili úvodný gól, následne oba tímy hrali v svižnom tempe, takže neveľmi obsadené tribúny cítili impulz z ihriska a dali o svojej prítomnosti vedieť. Šance sa rodili, ale skóre pozmenili len Maďarky a do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhého polčasu nastúpili domáce rovnako aktívne ako do prvého, napriek tomu už v 47. min inkasovali. Slovenky však do troch minút otočili skóre vo svoj prospech a od momentu, ako získali náskok, už držali dianie v zápase v rukách. S pribúdajúcim časom Maďarkám došli sily a domáce svoj náskok ešte zvýraznili, päť strelených gólov je veľmi solídne číslo.

Hlas po zápase

Branislav Petrovič (tréner SR 17): ”Sme šťastní, že po dlhšej dobe prišlo naše víťazstvo... Dievčatá potvrdili, že dokážu držať výkonnostný krok a vedia vyhrávať. Dúfam, že to bude odrazový mostík pre ďalšiu robotu, keďže je to generálka na kvalifikáciu. Keby som mal porovnať dva prípravne zápasy s Maďarskom, v tom prvom sme spravili viac chýb, ktoré súper využil, v odvete sme hrali oveľa lepšie, zo zabezpečenej obrany sme sa tlačili do útoku, hrali sme svoju aktívnu hru.”

Slovensko 17 – Maďarsko 17 5:2 (1:1)

G: 2. Gašparovičová, 48. a 76. Bogorová, 50. Bieliková, 59. Žemberyová – 28. Edész, 47. Vachter.

R: Matejová – Smolíková, Krčová (všetky SR) - 100 divákov.

Slovensko 17: Rezeková – Kratochvílová, Bednárová (52. Lemešová), Gašparovičová, Lukáčová –Žemberyová, Bieliková –Niňajová, Nagyová, Bogorová – Kaláberová.

Maďarsko 17: Terestyényi - Kovács, Horváth -–Simon, Csolti – Králik (72.Horváth), Pintye - Dorner, Vachter - Gál (69. Bodaj), Vasas.