Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 7, 2016

Brankárky mládežníckych reprezentácií absolvovali špecializovaný kemp v Bardejove

BARDEJOV (SFZ/PETER ZEMAN) - Brankárky ženských mládežníckych reprezentácií absolvovali v dňoch 1.-4.2.2016 tradičný špecializovaný brankársky kemp. Po prvom dni nahradila Mochnackú a Gyomraiovú gólmanka Alexandra Semanová.

 
 
 
 
Realizačný tím a účastníčky brankárskeho kempu mládežníckych reprezentácií SR. Bardejov, 2. februára 2016.

Deväť brankárok ženských reprezentačných výberov WU19, WU17 a WU15 absolvovalo pod dohľadom špecializovaných trénerov brankársky kemp v Bardejove. Osmička nominovaných dievčat odtrénovala prvý deň sústredenia v kompletnom zložení, ochorenie vyradilo z ďalšieho priebehu kempu dvojicu Denisa Mochnacká a Timea Gyomraiová. Tréneri sa rozhodli dodatočne donominovať brankárku domáceho Partizána Bardejov Alexandru Semanovú.

Tréningové jednotky viedol brankársky tréner Matej Lehuta"Príležitosť dostalo deväť adeptiek na reprezentačný dres. S dievčatami sme sa venovali obranným a útočným činnostiam, dôraz sme kládli na nácvik chytania lopty v rôznych herných situáciách, na hru nohou a na zakladanie protiútoku. Telocvičňa poslúžila na tréning špeciálnej brankárskej koordinácie, sústredenie nám ukázalo, že brankársky post by mohol byť v budúcnosti silnou stránkou našich reprezentačných družstiev." 

Tréneri oživili dievčatám kemp pestrým tréningovým programom. Viac hovorí druhý z dvojice trénerov Martin Poloha. "V utorok sme navštívili Športcentrum Bardejov, kde si dievčatá zmerali sily v bedmintone a regenerovali vo wellness. Stredajší tréning bol v telocvični na základnej škole Bartolomeja Krpelca, ktorej vedenie nám poskytlo podmienky na kvalitný gymnastický tréning. Je vidieť, že dievčatá sa neustále zlepšujú a individuálny brankársky tréning sa naozaj oplatí."

V Bardejove bol prítomný tiež tréner mladežníckych ženských reprezentačných výberov Branislav Petrovič. "Aj tento rok sa musím poďakovať funkcionárom bardejovského klubu za skvelé podmienky. Športová hala, ihriská i regenerácia boli na najvyššej úrovni. Bardejovčania opäť dokázali, že im na ženskom futbale záleží a verím, že naša spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti," dodal na záver tréner Petrovič.

Účastníčky kempu:

Veronika Matúšková (ŠK Slovan Bratislava)
Viktória Cigánková (ŠK Slovan Bratislava)
Dominika Rezeková (ŠK Slovan Bratislava)
Michaela Beťková (MFK Ružomberok)
Patrícia Chládeková (Partizán Bardejov)
Denisa Mochnacká (Partizán Bardejov)
Timea Gyomraiová (FK Spišská Nová Ves)
Dominika Hlaváčová (ŠK Selce)
Alexandra Semanová (Partizán Bardejov)