Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 22, 2013

Pilotný kemp brankárok ukázal smer v príprave aj v komunikácii medzi reprezentáciami

BARDEJOV (SFZ) - Pred začiatkom sezóny absolvovali mladé slovenské brankárky prvý kemp svojho druhu na Slovensku

 
 
 
 
Hráčky a realizačný tím pilotného kempu brakárok. Horný rad zľava: Branislav Vlček, Patrícia Chládeková, Lívia Kuľková, Barbora Kuzmová, Liana Póňová, Martin Poloha. Dolný rad zľava: Natália Mackovičová, Jana Bosáková, Ema Hanusová, Veronika Matušková, Lucia Gallová, Pavol Hrnčiarik. Bardejov, 19. júla 2013.

Technický úsek Slovenského futbalového zväzu, sekcia ženský futbal v spolupráci s klubom Partizán Bardejov pripravili pre mladé slovenské brankárky špeciálny kemp. Od 18. do 21. júla sa pilotného kempu zúčastnili brankárky zo širších kádrov reprezentácií Slovenska do 19 a do 17 rokov, ako aj brankárky z výberu Slovenska do 15 rokov. O dievčatá sa staral realizačný tím v zložení Pavol Hrnčiarik (tréner brankárok SR ženy "A"), Branislav Vlček (tréner brankárok SR ženy 17), Natália Mackovičová (hlavná vedúca projektu), František Kuľka (Partizán Bardejov), Jozef Matej st. (Partizán Bardejov, hlavný tréner družstva žien, zabezpečenie tréningových plôch), Martin Poloha (Partizán Bardejov, tréner brankárov).

"Kemp futbalových brankárok bol pilotným projektom v špecializovanom vzdelávaní v ženskom futbale. Mal som možnosť bližšie spoznať prednosti a nedostatky brankáriek od 15 do 19 rokov. Spoločne sme si ukázali a vysvetlili správnu techniku chytania v páde, chytania vysokých finálnych prihrávok a aj útočné herné cvičenia," povedal pre futbalsfz.sk Pavol Hrnčiarik, ktorý zodpovedal za obsahovú stránku tréningových jednotiek a za zostavenie špeciálneho programu. "Cvičenia sme sa s trénermi snažili voliť také, ktoré si brankárky môžu aj samé odtrénovať, kedže stále nie je bežné aby brankárky boli pod vedením trénera brankárov," dodal tréner reprezentačných brankárok k obsahu kempu.

Počas kempu absolvovali mladé slovenské branárky celkovo šesť tréningových jednotiek v priebehu štyroch dní. Jedným z vyrcholov tohto pilotného kempu by malo byť inštruktážne video, ktoré bude k dispozícii na DVD. Hlavnou náplňou DVD budú tréningové a zápasové rozcvičenie, cvičenia ktoré môžu brankárky využiť, ak bude brankárka sama na tréningu alebo budú dve, taktiež v ňom bude znázornená a ukázaná správna technika chytania lopty, či zakladanie útoku. 

"V tomto pilotnom kempe by som sa snažil hladať len pozitíva. Verím, že nám trénerom i dievčatám to pomôže z hľadiska ďalšieho napredovania. Mali sme možnosť sa bližšie spoznať. Ako tréner brankáriek v ženskej reprezentácie mám momentálne ďaleko širší prehľad o brankárkach v nižších kategóriách," popísal svoje pocity Hrnčiarik, ktorý tento pilotný kemp vníma aj ako väčšie otvorenie spolupráce medzi jednotlivými reprezentačnými družstvami. "Aj na základe tohto kempu by som do budúcna chcel rozbehnúť bližšiu spoluprácu trenerov brankárov v ženských reprezentáciách z pohľadu komunikácie, hodnotenia IHV brankárok, tréningových metód, a podobne," prezradil svoj zámer. 

"Na záver by som sa chcel poďakovať v mene dievčat a trénerov pánovi Františkovi Kuľkovi za zabezpečenie bezproblémoveho priebehu kempu a výborných podmienok na trénovanie. Poďakovanie patrí aj klubu Partizánu Bardejov, špeciálne ľudom, ktorí sa starajú o ženský futbal v tomto klube a za možnosť uskutočnenia tohto projektu vo výborných podmienkach," poďakoval na záver Pavol Hrnčiarik.

Nominované brankárky

Veronika Matušková (Duslo Šala)
Liana Póňová (Duslo Šala)
Barbora Kuzmová (Slovan Bratislava)
Patrícia Chládeková (Skloplast Trnava)
Ema Hanusová (MŠK Trenčianske Teplice)
Lucia Gallová (OŠK Bziny)
Lívia Kuľková (Partizán Bardejov)
Jana Bosáková (Partizán Bardejov)