Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 22, 2016

Výsledkové deja vu

SENEC (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Na zápas proti Francúzsku prišlo viac divákov, ani ich podpora však nestačila a slovenské reprezentantky prehrali i svoj druhý zápas v skupine, rovnako 0:6.

 
 
 
 
Polčas dokázala naša defenzíva, na čele s brankárkou Patríciou Chládekovou, s podporou Saši Tóthovej (9) a Marie Mikolajovej (17) , odolávať francúzskym útokom. Senec, 22. júla 2016.

Domáce nastúpili v pozmenenej zostave: na brankárskom poste Matuškovú vystriedala Chládeková, na ľavej strane obrany nastúpila Tóthová a na hrote útoku dostala šancu Lišková.

Francúzsky začali zápas aktívne, od úvodného hvizdu boli nasťahované na našej polovici, vytvárali si šance, ale defenzívu zvládali Slovenky výborne, problém bol pri prechode do útoku. Aj tak sme mali príležitosť na gól, lopta, ktorú do šestnástky poslala Mikolajová, padla pred brankárku Chavas, chýbala už len noha, ktorá by ju dorazila do siete. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, určite úspešný výsledok pre tím trénera Petroviča.

Druhý polčas vyšiel reprezentantkám od Seiny na jednotku. Už prvá nebezpečná situácia skončila gólom, ktorý strelila striedajúca Katoto. Komentátor ešte nestihol zahlásiť meno strelkyne a bolo 0:2... Kolmú prihrávku za obranu prebrala Morroni a na zlatom podnose ponúkla gól do prázdnej brány spoluhráčke a o pár minút prišiel ďalší klinec, po akcii ako cez kopirák, tentorazs koncovkou Katoto. Do náznaku šance sa následne dostala Šurnovská, využila svoju rýchlosť, predbehla súperku, ale Francúzsky nebezpečenstvo dokázali odvrátiť. Keď naša brankárka Chládeková neudržala prízemný center, lopta sa odrazila k hráčke zápasu a Perle Moroni skórovala do nekrytej brány. Francúzsky s menej skúseným súperom nemali zľutovanie a strieľali ďalšie góly. Trénerovi Eyquemovi vyšiel ťah s nasadením útočníčky Katoto, ktorá sa mu za dôveru odmenila troma gólmi.

Tretí, posledný zápas skupiny, odohrajú Slovenky v pondelok v Zlatých Moravciach.

Slovensko 19 – Francúzsko 19 0:6 (0:0)

G: 49., 53. a 68. Katoto, 51. Mateo, 65. Morroni, 90. Cascarino.

R: Ivana Projkovka (Macedónsko) – Veronica Vettorel  (Taliansko), Sabina Valieva (Rusko) – 1324 divákov.

Slovensko 19: Chládeková - Kulová, Moťovská (C), Deszáthová, Tóthová (81. Košlabová) – Kovaľová – Fabová, Mikolajová, Šurnovská (77. Švecová), Briššová (66. Havranová) – Lišková.

Francúzsko 19: Chavas – Dechilly, De Almeida (66. Mansuy), Couturier, Greboval (C) – Legrout (46. Katoto), Geyoro, Thibaud (74. Clerac) – Cascarino, Mateo, Morroni.

Hlasy po zápase

Branislav Petrovič (tréner Slovenska): “Som spokojný s prvým polčasom, v ňom sme predviedli dobrý výkon. Dievčatá sme upozorňovali, aby dodržovali disciplínu a koncentráciu aj po prestávke. Lenže v priebehu piatich minút sme inkasovali tri góly a to by dokázalo položiť oveľa silnejšie družstvá. Pokiaľ dievčatá dokážu byť koncentrované celý zápas, žu hrať vyrovnanú partiu i so silnejším súperom.“

Gilles Eyquem (tréner Francúzska): “V prvom polčase hrali Slovenky dobre v defenzíve, do svojho výkonu vložili srdce, nám chýbala presnosť a agresivita. Nehrali sme vyslovene zle, ale počas polčasovej prestávky som hráčkam povedal, aby svoj výkon zlepšili. Rozhodol som sa striedaťa névá hráčka nám vyhrala zápas.“

Klaudia Fabová (stredopoliarka Slovenska): “Ťažko povedať, čo je príčinou nášho zlyhania v druhom polčase. Iste, súper zapol, hral lepšie a vyhral. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť a verím, že ich príde dosť aj na posledný zápas proti Nórsku v Zlatých Moravciach.“

1. Holandsko 2 2 0 0 7:0 6
2. Francúzsko 2 1 0 1 6:1 3
3. Nórsko 2 1 0 1 1:1 3
4. Slovensko 2 0 0 2 0:12 0