Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 28, 2011

Dve zmeny v kádri žien SR na prípravný zápas s Poľskom

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Tréner Zsolt Pakusza začína budovať tím na kvalifikáciu ME 2013

 
 
 
 

Dve zmeny v kádri žien SR na prípravný zápas s PoľskomV kádri slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie, na ktorú čaká v stredu 2. marca o 15.00 h v Katoviciach medzištátne prípravné stretnutie proti domácemu Poľsku, nastali dve zmeny v pôvodnej nominácii.

"Tréneri nemôžu rátať so službami dvoch žilinských hráčok Alexandrou Martincovou a Luciou Šuškovou, ktoré sa ospravedlnili pre chorobu. Miesto nich pribudnú do tímu Diana Bartovičová z 1. FC Slovácko a Katarína Ištóková z poľského Raciborzu," informoval v pondelok 28.2. agentúru SITA technický vedúci A-tímu žien SR Milan Sládkovič.

V 18-člennom výbere hlavného kormidelníka Zsolta Pakuszu na prvé medzinárodné vystúpenie v tomto kalendárnom roku figuruje desať futbalistiek z najvyššej slovenskej súťaže (osem je zo Slovana Bratislava a dve zo Šale) a až 8 legionárok (štyri sú z Česka, tri z Poľska a Alexandra Bíróová hráva za rakúsky Neulengbach).

"Po nedeľňajšom podvečernom zraze v Senci absolvovali hráčky regeneráciu, v pondelok si pri Slnečných jazerách dvojfázovo zatrénovali. V utorok je v pláne tréning v popoludňajších hodinách, do Katovíc odcestujeme ´na otočku´ v stredu ráno. Myslím si, že s Poľskom to môže byť dobrý zápas a užitočná konfrontácia," doplnil M. Sládkovič.

Slovenky sa nekvalifikovali na tohtoročný svetový šampionát do Nemecka (bude v dňoch 26. júna - 17. júla 2011), teraz sa sústredia na najbližšiu kvalifikáciu - o postup na majstrovstvá Európy. Dejiskom záverečného turnaja kontinentálneho šampionátu bude Švédsko v termíne 10. - 28. júla 2013.

Aktualizovaná 18-členná nominácia slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie na medzištátne prípravné stretnutie proti Poľsku (hrá sa v stredu 2. marca o 15:00 v Katoviciach):

Brankárky:

Mária Korenčiová (Slovan Bratislava), Frederika Pajonková (Nowy Sacz/Poľ.)

Obrankyne:

Lucia HaršányiováLenka MravíkováKatarína PračkováLýdia Mittúchová (všetky Slovan Bratislava), Jana VojtekováEva Kolenová (obe Šaľa), Alexandra Bíróová (Neulengbach/Rak.), Katarína Ištóková (Raciborz/Poľ.)

Stredopoliarky:

Veronika KlechováKristína Cerovská (obe Slovan Bratislava), Lucia Ondrušová (Sparta Praha/ČR), Andrea Budošová (Slavia Praha/ČR)

Útočníčky:

Dana Fecková (Slovan Bratislava), Katarína StrožováDiana Bartovičová (obe 1. FC Slovácko/ČR), Ivana Bojdová (Raciborz/Poľ.)

Náhradníčky:

Brankárka: Zuzana Imreová (Trnava)

Obrankyňa: Kamila Hudecová (Slovan Bratislava)

Stredopoliarky: Veronika ŠarabokováHana Korytárová (obe Šaľa), Dominika Sýkorová (Žilina)

Útočníčka: Jana Roziaková (Neulengbach/Rak.)

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Zsolt Pakusza

Asistent trénera: Martin Pacholek

Tréner brankárok: Pavol Hrnčiarik

Technický vedúci: Milan Sládkovič

Lekár: MUDr. Milan Hric

Masér: Jindřich Ditrich