Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 22, 2013

Klechová a Korenčiová na autogramiáde v Žiline

ŽILINA (SFZ) – Vyhlásenie súťaže "Ženy a šport" a autogramiáda slovenských futbalových reprezentantiek Veroniky Klechovej a Márie Korenčiovej

 
 
 
 
Slovenské futbalové reprezentantky Mária Korenčiová (vľavo) a Veronika Klechová na besede a autogramiáde v priestoroch Kongresovej sály Žilinského samosprávneho kraja. Žilina, 22. november 2013.

Slovenské futbalové reprezentantky Veronika Klechová a Mária Korenčiová sa zúčastnili na autogramiáde v priestoroch Kongresovej sály Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Súčasťou dopoludňajšej akcie bolo aj vyhodnotenie súťaže "Ženy a šport", ktorú vyhlásil Odbor školstva a športu ŽSK. Do súťaže sa zapojilo 92 žiakov zo 16 škôl. Ich úlohou bolo esejou, básňou alebo kresbou vyjadriť svoj pohľad na danú tému. Porota vyberala z celkového počtu 80 diel. V kategórii „kresby“ zvíťazila Veronika Ženčáková z Dopravnej akadémie v Žiline, rovnakú školu navštevuje aj víťazka v kategórii o najlepšiu esej – Terézia Mravcová. Najvyššie ocenenie v kategórii báseň získala Dominika Bachoríková zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline.

Po odovzdaní cien odpovedali futbalistky na zvedavé otázky. Vyrastala som s dvomi bratmi na dedine, našou jedinou zábavou bol futbal a už som pri ňom zostala,“ povedala o svojich začiatkoch stredopoliarka Cardiff City Ladies Veronika Klechová a smerom k budúcnosti dodala: „Ukončila som štúdium na Vysokej škole a po skončení futbalovej kariéry by som sa rada venovala svojmu oboru, fyzioterapii.“ Prítomných zaujímalo, ako si brankárka Mária Korenčiová upravuje jedálniček aby sa udržala vo forme a či si aj futbalistky menia po zápase dresy. Na obe otázky odpovedala brankárka rakúskeho SC Sand s úsmevom a nadhľadom. „Snažíme sa vyhýbať fastfoodom a nezdravým jedlám, ale rozhodne sa nemusíme strážiť 24 hodín denne a skúmať, či môžeme to či ono zjesť. A čo sa týka dresov, na takú úroveň aby sme si ich mohli meniť sme ešte nedorástli,“ pobavila prítomné publikum bývalá brankárka Slovana Bratislava a Slávie Praha.

Na záver vydarenej akcie si žiaci ôsmich žilinských stredných škôl odniesli fotografie s podpismi slovenských futbalových reprezentantiek a vstupenky na zajtrajší (23.11) kvalifikačný zápas ženskej futbalovej reprezentácie proti Nemecku.

Výsledky súťaže "Ženy a šport"

Kresby:

1.miesto – Veronika Ženčáková (Dopravná akadémia, Žilina)
2.miesto – Martina Šálková (Stredná odborná škola obchodu a služieb, Dolný Kubín)
3.miesto – Jakub Bieľák (Stredná zdravotnícka škola, Dolný Kubín)

Eseje:

1.miesto – Terézia Mravcová (Dopravná akadémia, Žilina)
2.miesto – Mária Kopasová (Dopravná akadémia, Žilina)
3.miesto – Erika Čupcová (Gymnázium, Bytča)

Báseň:

1.miesto – Dominika Bachoríková (Stredná priemyselná škola stavebná, Žilina)
2.miesto – Kristína Danielkisová (Spojená škola, Žilina-Bytčica)
3.miesto – Eva Petráková (Stredná odborná škola obchodu a služieb, Čadca)