Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 12, 2016

Kvalifikácia ME 2017 žien: Slovensko - Poľsko 2:1

POPRAD (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Tím Zsolta Pakuszu zdolal v dramatickom zápase súperky gólom v nadstavenom čase

 
 
 
 
Dominika Grabowska z Poľska a Dominika Škorvánková zo Slovenska počas futbalového zápasu Kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 žien 4. skupiny medzi Slovensko - Poľsko. Poprad, 12. apríl 2016.

Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom zápase kvalifikácie ME 2017 nad Poľskom 2:1. Skóre duelu v NTC Poprad otvorila po pol hodine hry hosťujúca Daleszczyk. V druhom polčase však Slovenky pridali a podarilo sa im v 76. minúte po premenenej jedenástke Vojtekovej vyrovnať. V nadstavenom čase Hmírová rozhodla o ich cennom triumfe.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu majú po šiestich odohratých zápasoch na konte 9 bodov za tri víťazstvá a tri prehry. V tabuľke sa posunuli už na 2. priečku za suverénne Švédsko. Najbližšie sa predstavia 2. júna v Dánsku, ktoré má sedem bodov, ale odohralo o dva zápasy menej.

Do zápasu pre zranenie v piatkovom zápase nemohla zasiahnuť kapitánka Monika Matysová. Po obojstranne opatrnom úvode zahrozili Poľky - hlavička Chojnowskej skončila v 14. minúte tesne vedľa a strelu Grabowskej o minútu neskôr zblokovala Vojteková. Naše odpovedali okamžite - v 16. minúte Hmírová len tesne nedosiahla v päťke na výborný center Škorvánkovej a v 18. minúte gólovú strelu Šuškovej spoza 16-ky vytlačila poľská brankárka na roh. Ani zo závaru po ňom gól nepadol. V 30. minúte vystihla Chojnowski chybnú slovenskú rozohrávku a po jej prihrávke otvorila skóre Katarzyna Daleszczyk - 0:1. Poľky boli v prvom polčase lepšie, aj keď v úplnom závere mohla vyrovnať Škorvánková, ktorá sa ocitla sama pred poľskou brankárkou.

Do druhého polčasu vstúpili naše reprezentantky podstatne agresívnejšie a postupne si získali územnú prevahu, ktorú dlho nevedeli gólovo zúročiť. V 74. minúte vybojovala neúnavná kapitánka Škorvánková pokutový kop a Vojteková ho bezpečne premenila - 1:1. Krátko na to mohli Poľky opäť skórovať, ale skvelým zákrokom po strele Daleszczyk jej v tom zabránila Korenčiová. Slovenky dokázali udržať nasadené tempo až do nadstaveného času. Čistú šancu ešte nepremenila Bartovičová, ale v úplnom závere po prihrávke Ondrušovej rozhodla o zaslúženom víťazstve Hmírová.

Slovensko - Poľsko 2:1 (0:1)

Góly: 76. Vojteková (11m), 90.+3. Hmírová - 30. Daleszczyk
ŽK: 27. Ondrušová, 63. Šušková, 90.+4. Hmírová - 80. Daleszczyk, 84. Balcerzak
R: Azzopardi (Malta) - Milanova (Macedónsko), Rafalski (Nemecko)

SLOVENSKO: Korenčiová - Šušková, Haršányová, Fischerová, Vojteková, Bíroóová, Ondrušová, Hmírová, škorvánková, Bartovičová, Horešová (72. Koleničková)

POĽSKO: Szymanska - Sikora, Guściora, Siwińska, Wiankowska, Balcerzak, Pakulska, Grabowska, Daleszczyk (83. Pajor), Wróblewska (62. Kamczyk), Chojnowski (83. Kaletka)

HLASY PO ZÁPASE

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Nielen záver, ale celý druhý polčas vyzeral tak ako sme chceli hrať celý zápas, pretože prvý polčas sa nám nevydaril. Poľky viedli zaslúžene a tak v šatni padli aj tvrdšie slová. Išlo však o to, aby dievčatá uverili, že môžu a chcú ten zápas vyhrať, čo sa napokon podarilo. Výhru nad Poľskom pokladám za veľký úspech, napokon podarilo sa im remmizovať s Dánskom.Bez ohľadu na to, aké sú naše šance v kvalifikácii sme chceli špeciálne tento zápas vyhrať, preto sme aj niektoré hráčky v zápase proti Švédsku šetrili. Diváci videli dobrý zápas a ja som hrdý na dievčatá."

Dominika Škorvánková (kapitánka SR): "Prvý polčas sme akoby spali a tak cez prestávku nás tréner musel zobudiť čo sa mu podarilo. Keď sme vyrovnali, tušila som, že zápas sa neskončí remízou, pretože Poľky sem prišli jednoznačne pre tri body. Máme deväť bodov, takže kvalifikácia nie je stratená a v Dánsku sa ideme pokúsiť vyhrať."

Patrícia Hmírová (strelkyňa víťazného gólu): "Som šťastná, že sme zvíťazili nad súperom z vyššieho výkonnostného koša. Dnes sme potrebovali vyhrať a vyhrali sme, takže dobre sme ukončili tento reprezentačný zraz."