Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 6, 2012

Naše reprezentantky podľahli Fínkam aj na ich pôde

VANTAA (SITA/SFZ/palloliitto.fi) - Tím Zsolta Pakuszu si pripísal druhú prehru v kvalifikácii

 
 
 
 
Reprezentantka Slovenska Lucia Šušková uniká pred Fínkou Tuijou Hyyrynen. Senec, 31. marca 2012.

Fínsko - Slovensko 2:0 (1:0)

Góly: 24. Alanen, 90. Tolvanen
ŽK: 44. Matysová, 88. Klechová (obe Slovensko)
R: Vitulano - Cini, Caroviglia (všetky Taliansko)

FÍNSKO: Korpela - Nokso-Koivisto, Saari, Hyyrynen, Lehtinen, Nordlund, Kukkonen, Alanen, Puranen, (88. Sjölund), Sällström, (83. Talonen), Tolvanen

SLOVENSKO: Korenčiová - Bíróová, Kolenová, Matysová, Vojteková (46. Fischerová) - Šušková, Ondrušová, Fecková, Klechová, D. Škorvánková - Bartovičová (61. Haršányová)

Slovenky nastúpili s dvoma zmenami v zostave v porovnaní so sobotňajším prvým vzájomným duelom pri Slnečných jazerách: príležitosť v základnej jedenástke dostali Vojteková a Bartovičová, naopak Fischerová a Haršányová zostali na úvod iba na lavičke. Bezgólový stav zmenila v 24. min Alanenová, ktorá prekonala brankárku Korenčiovú. V prvom polčase mali jasnú prevahu Fínky, naše reprezentantky sa nedostali k jedinej strele.

Po zmene strán sa však hra vyrovnala. Hosťky sa nechceli zmieriť s nepriaznivým stavom, ale ich strely si cestu do fínskej bránky nenašli. V 89. min. vystrašila domácich strela Škorvánkovej. Avšak severanky sa napokon tešili z dvojgólového víťazstva, keď sa v nadstavenom čase presadila z následného rýchleho protiútoku Tolvanenová.

Zsolt Pakusza (tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie): "V prvom polčase nehrali dievčatá dobre, prirovnal by som to k druhému dejstvu sobotňajšieho súboja v Senci. Po zmene strán sme však zmenili rozostavenie, taktiku, súpera sme možno trochu zaskočili a boli sme lepším tímom. Bohužiaľ, za stavu 0:1 v závere stretnutia dobrú príležitosť na vyrovnanie zmarila domáca brankárka. V hre vabank sme potom z rýchleho protiútoku inkasovali druhý gól. Škoda, že sme sa v tomto dvojzápase nevedeli strelecky presadiť. Veril som, že proti Fínkam máme na nejaký bodový zisk, nestalo sa tak. Už pred touto kvalifikáciou som povedal, že nepatríme medzi favoritov našej skupiny. Slovensku výkonnostne prináleží iná pozícia, sme v dobrom priemere. Napriek dvom prehrám s Fínkami sme stále v hre aspoň o druhé miesto v skupine. Kľúčový bude pre nás domáci júnový duel s Ukrajinou, v ktorom by sme chceli uspieť. V tomto zápase však nemôžem rátať s Klechovou, ktorá má pre dve žlté karty stop na jeden zápas."

André Jeglertz (tréner fínskej reprezentácie): "Predovšetkým v 1. polčase sme hrali výborne, predovšetkým obrana fungovala bezchybne, mali sme pod kontrolou loptu a určovali sme hru. V druhej časti po zmene taktiky nám Slovenky narobili viacero problémov. Celkovo však môžem hodnotiť náš výkon vysoko pozitívne."