Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 17, 2014

Pakusza: "Očakávam, že Chorvátky vyrukujú s kompaktnou obranou"

SENEC (SFZ) - Ženská futbalová reprezentácia sa zišla na zraze v Senci pred kvalifikačným zápasom s Chorvátskom

 
 
 
 
Tréner ženskej reprezentácie SR Zsolt Pakusza s hráčkami reprezentačného tímu počas tréningu pred kvalifikačným zápasom proti Chorvátsku na ihrisku NTC v Senci. Senec, 16. jún 2014.

Zverenkyne trénera Zsolta Pakuszu sa zišli včera (16.6) popoludní v Senci, dejisku štvrtkového kvalifikačného stretnutia o postup na MS 2015 s Chorvátskom. Z osemnásťčlenného kádra nepricestovala iba zranená brankárka Lívia Kuľková. Viac o aktuálnom stave kádra hovorí tréner ženskej futbalovej reprezentácie, Zsolt Pakusza. "Namiesto zranenej Kuľkovej pricestovala brankárka Šale Gabriela Kubíková, ostatné dievčatá sú zdravotne v poriadku. Väčšine hráčok skončili nedávno ligové súťaže, verím, že si dobre oddýchli a v záverečnom zápase sezóny podajú kvalitné výkony. Júnový termín nepovažujem za optimálny, navyše Chorvátky ukázali v poslednom období zlepšenú formu. Vyhrali v Slovinsku a v Írsku stratili remízu po góle až v 93. minúte. Čaká nás náročný súper," povedal smerom k súperkám lodivod ženskej futbalovej reprezentácie.

V kvalifikácii o postup na MS 2015 v Kanade odohrali Slovenky doteraz šesť stretnutí. Tri body do tabuľky si pripísali v októbri minulého roka, keď vybojovali cennú výhru práve proti Chorvátkam. V Sesvete zvíťazili 1:0 po góle Bartovičovej. "Vo väčšine zápasov sme nepodali optimálny výkon. Pravda, tímy Ruska a Nemecka boli reálne nad naše sily. Vyrovnaný zápas sme odohrali v Írsku, zaslúžene sme zvíťazili v Chorvátsku," zhodnotil doterajšie vystúpenie v kvalifikácii tréner Pakusza.

Tréningová jednotka na ihrisku NTC v Senci bola ladená v ofenzívnom duchu. "Sústredili sme sa na postupný útok a prechodovú fázu do útoku. Očakávam, že Chorvátky vyrukujú s kompaktnou obranou, našou úlohou bude pripraviť sa na prekonanie sústredenej obrany," komentoval obsah tréningu tréner Zsolt Pakusza.

Po ňom si pozreli dievčatá spolu s realizačným tímom druhý polčas zápasu majstrovstiev sveta v Brazílii Nemecko - Portugalsko. Svetový šampionát pozorne sleduje aj reprezentačný tréner. "Videl som väčšinu zápasov, zaujala ma najmä koncovka zápasu Švajčiarska s Ekvádorom, tradične kvalitný výkon predviedli Nemci," dodal na záver smerom k šampionátu tréner Pakusza.

Azda sa streleckým koncertom Thomasa Müllera inšpirujú aj jeho zverenkyne. Kvalifikačné stretnutie s Chorvátskom je na programe vo štvrtok 19.6 o 18:00 na štadióne NTC v Senci.