Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 5, 2014

Pakusza: “V Chorvátsku odohráme tri zápasy proti družstvám na našej úrovni"

UMAG (SFZ) – Ženská futbalová reprezentácia odohrá v chorvátskom Umagu v dňoch 6.-10. marca prípravné stretnutia proti Taipei, Bielorusku a Srbsku

 
 
 
 
Tréner ženskej reprezentácie Slovenska počas reprezentačného zrazu pred zápasmi v Chorvátsku v Senci. Senec, 3. marca 2014.

Ženská futbalová reprezentácia sa zišla v pondelok (3.3) na reprezentačnom zraze v Senci v rámci prípravy na tri zápasy v chorvátskom Umagu proti tímom Taipei, Bieloruska a Srbska. Okrem tréningových jednotiek absolvovali zverenkyne trénera Pakuszu aj kondičné testy.

Počas dvoch dní sme z nominovaných hráčok nevideli trio Bartovičová – Ondrušová – Klechová. „Bartovičovú trápi zranenie, Ondrušová je s klubom na sústredení v Turecku a pripojí sa k nám priamo v Chorvátsku. To isté platí o Klechovej,“ vysvetlil dôvody absencie dievčat tréner Zsolt Pakusza. Dodajme, že zranenú Bartovičovú nahradila v kádri stredopoliarka 1. FC Katowice, Patrícia Hmírová.

Dievčatá absolvovali na ihriskách v NTC Senec tréningové jednotky a kondičné testy. Tie pozostávali okrem iného aj z testu akceleračnej rýchlosti na 10-30 metrov, na 50 metrov, sed-ľahov či skoku do diaľky z miesta. „Dievčatá pôsobia v kluboch v rôznych podmienkach. Nedisponujeme dátami o ich aktuálnej fyzickej trénovanosti. Už druhý rok robíme všetko pre to, aby sme mali relevantné informácie, ktoré odhalia, aká bola trénovanosť dievčat v kľúčovom prípravnom období počas zimy. Najväčšie rozdiely medzi top a priemernými družstvami sú vo fyzickej kondícii,“ zdôraznil tréner Pakusza.

V Chorvátskom Umagu nastúpi ženská reprezentácia najskôr proti súperkám z exotickej krajiny Taipei, v druhom a treťom stretnutí hráme s Bieloruskom a Srbskom. „Myslím si, že výkonnostne by to mohli byť družstvá na našej úrovni. Dôležitá je skutočnosť, že máme možnosť konfrontovať sa na medzinárodnej úrovni a vyskúšať hráčky širšieho kádra. Nehrá sa o body do tabuľky, nehrá sa o konečné umiestnenie. Je to skôr kemp s prípravnými zápasmi,“ povedal na margo súperiek Zsolt Pakusza.

Po sérii prípravných duelov čaká na naše hráčky v máji kvalifikačný zápas v Osanbrűcku proti favorizovanému Nemecku. „Stále nie je definitívne rozhodnuté o tom, či v aprílovom termíne odohráme prípravný zápas. Pri pohľade na tabuľku kvalifikácie je jasné, že o postupové priečky hrať nebudeme a nasledujúce stretnutia využijeme ako prípravu na nasledujúcu kvalifikáciu,“ dodal na záver tréner Zsolt Pakusza.

Výprava ženskej futbalovej reprezentácie sa presunula do Umagu včera (4.3) večer, v tejto chvíli absolvuje družstvo prvý tréningu v dejisku zápasov.

Program zápasov:

06.03. o 15:00 Taipei - Slovensko
08.03. o 15:00 Bielorusko - Slovensko
10.03. o 11:00 Srbsko - Slovensko