Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 30, 2014

Reprezentácia žien prehrala v Poľsku 1:4

NIECIECZA (TASR/SFZ/pzpn.pl) - Tím Zsolta Pakuszu podľahol v priateľskom zápase našim severným susedkám

 
 
 
 
Záber z priateľského zápasu reprezentácií žien Poľska a Slovenska, ktorý sa skončil víťazstvom domácich 4:1. Nieciecza, 30. október 2014.

Slovenské futbalové reprezentantky uzavreli vo štvrtok kalendárny rok 2014 prípravným zápasom v Poľsku, v ktorom prehrali s domácou reprezentáciou 1:4. Zverenky Zsolta Pakuszu v septembri skončenej kvalifikácii MS 2015 v Kanade skončili v 1. skupine na šiestom mieste.

"Bol to typický priateľský zápas, nehralo sa v maximálnom tempe. Pre nás aj Poľky však splnil účel, vyskúšali sme všetky hráčky, ktoré tak dostali priestor. Musím povedať, že pod výsledok sa podpísala naša slabá efektivita v premieňaní šancí. Kým Poľky boli oveľa lepšie v efektivite, keď premenili štyri šance z piatich, my sme asi z rovnakého počtu príležitostí premenili iba jedinú. Je to škoda, lebo sme ich mali za vyrovnaného stavu a výsledok mohol byť iný. Dostali sme góly po našich chybách a opakujem, rovnako ako v kvalifikácii MS doplatili na nepremieňanie šancí," povedal TASR Zsolt Pakusza, tréner SR.

Poľsko - SR 4:1 (1:0)

Góly: 41. Kamczyk, 68. Kaletka, 78. Pajor, 90. Pakulska – 65. Mravíková
R: Plaskocińska (Poľsko)

POĽSKO: Kiedrzynek – Płonowska (46. Sikora), Siwińska, Guściora (86. Górnicka), Chudzik, Koch (46. Pajor), Balcerzak, Kaletka, Wiśniewska (46. Pakulska), Kamczyk, Tarczyńska (63. Aszkiełowicz). 

SLOVENSKO: El Dahaibiová (69. Korenčiová) – Fischerová (70. Haršányová), Matysová (46. Mravíková), Kolenová, Vojteková, Ondrušová, Fatulová (46. Fecková), Košíková (46. Biróová), Hmírová (58. Kujovičová), Šušková, Bartovičová