Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 12, 2016

Slovenky dnes proti Poľkám v kvalifikácii ME 2017

POPRAD (SFZ) - Tréner Zsolt Pakusza chce urobiť oproti zápasu so Švédskom niekoľko zmien v zostave

 
 
 
 
Horný rad zľava: Matysová, Haršanyová, Bartovičová, Ondrušová, Koleničková a Korenčiová. Dolný rad: Škorvánková, Zdechovanová, Bíróová, Hmírová a Fischerová pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2017 žien Slovensko - Švédsko. Poprad, 8. apríla 2016.

Slovenské futbalové reprezentantky nastúpia dnes v NTC Poprad na ich šiesty duel v kvalifikácii o postup na ME 2017 v Holandsku. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu v piatok v Poprade prehrali s favoritom a lídrom 4. skupiny zo Švédska 0:3. Proti Poľkám, ktoré naposledy remizovali s Dánkami a sú stále v hre o postup na finálový turnaj však hodlajú uspieť. Reprezentantkám z krajiny našich severných susedov máme čo vracať, pretože v úvode kvalifikácie sme s nimi prehrali na ich pôde 0:2 v októbri minulého roka.

"Určite pôjdeme do tohto zápasu s cieľom zvíťaziť, ale chcem zdôrazniť, že nás nečaká nič ľahké. Poľky dokázali remizovať s Dánkami, ktoré sú spolu so Švédkami favoritmi skupiny," uviedol reprezentačný tréner.

V kádri oproti súboju so Švédsko nenastali žiadne zmeny. Zdravotný stav hráčok je dobrý, menšie problémy hlásila len Matysová, ktorú v piatkovom zápase musela v 76. minúte striedať Šušolová. "Uvidíme ako na tom bude. Zmeny v základnej zostave budú, nechcem ich ale špecifikovať, Skúsime súperky niečím prekvapiť," dodal Pakusza.

Na finálovom turnaji ME bude hrať až 16 tímov, domáce Holanďanky majú účasť ako organizátor automatickú. Na šampionát postúpi osem víťazov kvalifikačných skupín, šesť najlepších druhých a o poslednú miestenku odohrajú baráž zvyšní dvaja druhí.

Zápas Slovensko - Poľsko, so začiatkom o 17:30 budú viesť rozhodkyne z Malty, ako hlavná Esther Azzopardiová. Vstupenky v symbolickej hodnote 1 euro sa predávajú v sieti Ticketportal, pokladnice priamo na štadióne v Poprade budú otvorené od 16:00. Diváci vytvorili v piatok na zápase so Švédkami výbornú atmosféru (vrátane neúnavnej bubeníkej úderky za bránou) a naše reprezentantky veria, že tak isto sa na podporu divákov môžu spoľahnúť aj dnes.