Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 8, 2016

Slovenky podľahli Švédsku 0:3

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Pakuszu podľahol v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 Švédsku 0:3.

 
 
 
 
Patrícia Hmírová (č. 11) v súboji s Jessicou Samuelssonovou (č.15), vzadu s č.18 Dominika Škorvánková v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2017 žien Slovensko - Švédsko. Poprad, 8. apríla 2016.

Slovenky vstúpili do zápasu s papierovým favoritom svižne a z pozornej defenzívy sa snažili o aktívnu hru smerom dopredu. V 13. min potiahla loptu po pravej strane Bíróová a po odrazenej lopte sa dostala k tvrdej strele v pokutovom území Fischerová. Jej strelu zblokoval obranný val súpera, no pre náš tím to bol pozitívny impulz. Švédky mali síce územnú prevahu, no do vyložených príležitostí sa nedostávali. Nebezpečný center Schoughovej z priameho kopu vyboxovala v 20. min pozorná brankárka Korenčiová, krásny futbalový moment priniesla 27. min, kedy najskôr Segerová strelou z 25 m opečiatkovala brvno a v tej istej minúte skórovala tiahlou strelou k žrdi Emilia Appelquistová - 0:1. Od tohto momentu sa hralo v réžii švédskeho družstva.

Úvod druhej časti hry patril našim hráčkam. Hneď z prvej akcie unikla Škorvánková a sólo od polovice ihriska zakončila strelou z hranice šestnástky, ktorú stihla tečovať stopérka Sembrantová tak, že lopta pohľadila bočnú sieť Lindahlovej bránky. Na druhej strane o tri minúty neskôr zazvonilo brvno po strele Segerovej a v 54. min zakončila strelou do stredu brány akciu súperiek Blacksteniusová. Tlak Švédska priniesol gól už o tri minúty neskôr, keď na center Schoughovej z pravej strany vyskočila najvyššie Linda Sembrantová a hlavičkou usmernila lopti za chrbát Korenčiovej - 0:2. Tretí gól do našej siete pridala po individuálnom prieniku stredom obrany v 63. min Stina Blacksteniusová a tá istá hráčka mohla pridať aj štvrtý gól v 73. min, kedy sa bez cudzieho zavinenia zranila stopérka Matysová, Švédka ju pohodlne obišla a z bezprostrednej blízkosti namierila do žrde našej brány. Napriek bojovnému tímu podľahli zverenky trénera Pakuszu Švédsku 0:3, v utorok 12. apríla nastúpia opäť na štadióne v Poprade proti tímu Poľska.

Slovensko - Švédsko 0:3 (0:1)

Góly: 27. Appequistová, 55. Sembrantová, 63. Blacksteniusová
ŽK: bez kariet
R:Lampadariouová - Kourompyliaová, Kouparaniová (všetky Grécko), 646 divákov.

SLOVENSKO: Korenčiová - Zdechovanová, Haršanyová, Matysová (76. Šušolová), Fischerová - Hmírová (89. A. Horváthová), Ondrušová, Škorvánková - Bíróová, Koleničková - Bartovičová (85. Horešová). 

ŠVÉDSKO: Lindahlová - Samuelssonová, Fischerová, Sembrantová, J. J. Anderssonová - Appelquistová (76. J. Johanssonová), Dahlkvistová (70. Schelinová), Segerová - S. Jakobssonová (46. Blacksteniusová), Hammarlundová, Schoughová. 

HLASY PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Nemôžem byť spokojný s výsledkom zápasu. Nie je náhoda, že Švédky dosahujú na medzinárodnej scéne výrazné úspechy, chcel by som vyzdvihnúť snahu nášho tímu dodržať taktiku, mrzí ma, že sme nedokázali streliť gól. Hráčky Švédska dokážu v každom zápase dosiahnuť vysoké percento zakončenia akcií, z tohto pohľadu by sme mohli konešný rezultát považovať za akceptovateľný, v utorok nás čaká proti Poľsku iný zápas, chceme lepší výsledok."

Mária Korenčiová (brankárka SR): "Inkasovali sme góly po krásnych, umiestnených strelách. Spoluhráčky sa snažili držať hru čo najďalej od našej brány, v utorok nás čaká Poľsko, chceme lepšie brániť a byť nebezpečným tímom aj v ofenzíve."

Diana Bartovičová (hráčka SR): "Medzi vysokými obrankyňami súpera som to mala na hrote ťažké, Švédky hrali to, čo sme od nich čakali, napriek tomu, že sme plnili taktické pokyny, kvality súpera sa prejavili. Verím, že v utorok sa nám podarí s Poľskom odčiniť prehru a divákov potešíme gólmi."