Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 15, 2016

Slovenky prehrali so Švédkami najtesnejším rozdielom

GOTHENBURG (SFZ/uefa.com) - Tím Zsolta Pakuszu dôstojne dokončil kvalifikáciu ME 2017

 
 
 
 
Slovenský ženský reprezentačný tím po zápase kvalifikácie ME 2017 so Švédskom, v ktorom sme podľahli 1:2.   Gothenburg, 15. september 2016.

Slovenská ženská futbalová reprezentácia ukončila svoj zápasový program v 4. skupine kvalifikácie o postup na ME 2017 najtesnejšou prehrou na pôde najväčšieho favorita. Vzhľadom na silu oboch tímov ide zo slovenského pohľadu o veľmi dobrý výsledok, ktorý podčiarkuje aj fakt, že Slovensko bolo vôbec prvým tímom, ktoré dokázalo vsietiť gól Švédsku a to až v jeho siedmom kvalifikačnom zápase, navyše na jeho domácej pôde. Kapitánka slovenského tímu Dominika Škorvánková bola tiež vyhlásená za najužitočnejšiu hráčku zápasu (most valuable player).

Slovensko v kvalifikácii dosiahlo celkovo 9 bodov za tri víťazstvá (2x Moldavsko, 1x Poľsko) a päť prehier (2x Švédsko, 2x Dánsko, 1x Poľsko) a v celkovom poradí obsadí 3. alebo 4. miesto, čo bude závisieť od výsledku októbrového zápasu Poľsko - Moldavsko.

Švédsko - Slovensko 2:1 (1:0)

Góly: 23. Appelquist, 65. Hammarlund - 59. Fischerová
ŽK: Dahlkvist (Švédsko)
R: Pustovoitova - Eleferenko, Valieva (všetky Rusko)

SLOVENSKO: Korenčiová - Šušková, Haršányová, Fischerová, Vojteková, Bíróová, Bartovičová, Hmírová, Škorvánková, Fecková, Horešová (85. Havranová)

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Odohrali sme jeden z najlepších zápasov tejto kvalifikácie. Chceli sme hrať od začiatku aktívne, dôrazne, agresívne, smelo a Švédkam sme nechceli zadarmo darovať nič. Domáce, ako finalistky olympiády, chceli definitívne potvrdiť postup. Celkovo bol ten zápas veľmi dobrý z oboch strán, Švédky v niektorých herných činnostiach dominovali, ale aj my sme mali dobré príležitosti. Ja by som sa chcel hráčkam poďakovať za predvedený výkon, určite sme Švédsko príjemne prekvapili, čo uznali aj domáci. Dúfam, že na takéto výkony budeme nadväzovať aj v budúcnosti. Poďakovovať sa chcem hráčkam i realizačnému tímu za celú kvalifikáciu."