Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 8, 2016

Slovenky proti Švédkam v kvalifikácii ME: Čo najlepší výsledok!

POPRAD (SFZ/PETER ŠURIN) – V piatom zápase kvalifikácie ME 2017, ktoré usporiada Holandsko, nastúpia Slovenky v NTC Poprad v piatok 8. apríla od 17:00 proti Švédkam.

 
 
 
 
Tréner ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza. Senec, 31. júla 2015.

Severanky sú jasné favoritky, v ranglistine FIFA im patrí 6. priečka (našim 43.), majú teda miesto medzi absolútnou svetovou elitou. ”Výkonostné rozdiely medzi najlepšími tímami sú medzi ženami výraznejšie ako medzi mužmi, odstup je v našom prípade teda väčší, ako bude povedzme medzi výberom Jána Kozáka a Nemeckom v máji v zápase v Augsburgu. Krajiny z topdesiatky ženského rebríčka majú ďaleko väčší výber hráčok, dlhodobú prepracovanú prípravu, výraznejšie skúsenosti, odohrané desiatky ťažkých zápasov. Isteže sú Švédky jasnými favoritkami, ale naše dievčatá sú odohodlané zabojovať,” povedal tréner Slovenska Zsolt Pakusza.

Z nominovaného kádra mu vypadla Dana Fecková pre zranenie chodidla, nahradila ju Zdenka Horešová. Môže ju nahradiť aj v základnej zostave? ”Fecková patrí ku kľúčovým hráčkam, je našou najlepšou strelkyňou v kvalifikácii, dala tri góly. Jej absencia nás oslabila, to je jasné. O Horešovej sme mali dobré referncie, po zimnom prestupe do budapeštianskeho MTK získala nový impulz pre svoju kariéru. Veľa s nami zatiaľ nebola, ale sledoval som ju v tréningoch a skutočne ma zaujala,” reagoval na vynútenú zmenu Pakusza.

Postupová – minimálne do baráže – je aj konečná 2. priečka v skupine, v tejto chvíli majú tri tímy, vrátane Slovenska, za lídrom Švédskom po 6 bodov. ”Papierovo sme v hre, aj keď postupová kombinácia je značne krkolomná. Sme športovci, do každého zápasu ideme s tým, že na trávniku necháme všetko a zabojujeme o čo najlepší výsledok,” komentoval kvalifikačnú pozíciu družstva jeho tréner.

On, realizačný tím i hráčsky sú veľmi spokojní s prostredím v Poprade. Slovenky tu už absolvovali prípravu, ale súboj so Švédkami bude pre naše ženy prvý v tunajšom NTC. ”Máme informácie, že záujem verejnosti je značný, potešila by poriadna návšteva, plné tribúny. Myslím si, že takýto medzištátny zápas sa oplatí vidieť na vlastné oči a hráčky to našim priaznivcom vrátia obetavým výkonom.”

Zápas bude u nás vysielať v priamom prenose Digi Sport 1.

PAKUSZOVA NOMINÁCIA

BRANKÁRKY
Mária Korenčiová (SC Sand), Lucia El Dahaibiová (USC Landhaus)

OBRANKYNE
Jana Vojteková (SC Sand), Lucia Haršanyová (FC Neunkirch), Petra Zdechovanová, Patrícia Fischerová (obe Czarni Sosnowiec), Alexandra Bíróová (FSK Simacek St. Pölten), Monika Matysová (AC Sparta Praha)

STREDOPOLIARKY
Dominika Škorvánková (SC Sand), Lucia Ondrušová (FC Neunkirch), Lucia Šušková (TS Mitech Źywiec), Valentína Šušolová (SK Slavia Praha), Kristína Košíková (FK Bohemians Praha), Dominika Koleničková, Andrea Horváthová (obe FC Union Nové Zámky), Zdenka Horešová (MTK Hungária FC)

ÚTOČNÍČKY
Patrícia Hmírová (GKS Górnik Leczna), Diana Bartovičová (SK Slavia Praha)

Ďalší zápas odohrajú Slovenky v utorok 12. apríla o 17:30 v NTC Poprad proti Poľsku.