Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 1, 2015

Slovenky vo finále Balaton Cupu, Maďarsko zdolali na penalty 4:2

BALATONFÜRED (SFZ) - Zverenky trénera Pakuszu zdolali v prvom zápase na turnaji Balaton Cup 2015 domáce Maďarsko v penaltovom rozstrele 4:2, v riadnom hracom čase skončil zápase nerozhodne 4:4

 
 
 
 
Ženská reprezentácia SR pred prvým zápasom na turnaji Balaton Cup proti domácemu Maďarsku. Blatanfured, 1. augusta 2015.

Ženská reprezentácia Slovenska sa predstaví zajtra vo finále Balaton Cupu 2015 proti Poľsku. Rozhodla o tom dnešná výhra zverenkýň trénera Pakuszu nad Maďarskom. Náš tím bol prakticky celý zápas vo vedení, napokon vybojoval postup až po rozstrele zo značky pokutových kopov.

Slovenky sa ujali vedenia v 17. minúte zásluhou Patrície Hmírovej a do polčasu pridala druhý gól Dana Fecková. Tá istá hráčka zvýšila v 52. minúte na 0:3, domáce znižovali po hodine hry prvým gólom do siete Korenčiovej. Trojgólové vedenie vrátila slovenskému družstvu v 67. minúte Dominika Škorvánková a skóre 4:1 v prospech Slovenska svietil na ukazovateli skóre až do 86. minúty. Domáce v nevídanom závere dokázali tromi gólmi vybojovať remízový rezultát 4:4 a o postupujúcom finalistovi rozhodovali až penalty. Slovenky Škorvánková, Haršanyová, Vojteková a Ondrušová premenili, Slovensko tak bude vo finále usilovať o tretie víťazstvo na Balaton Cupe v rade.

Maďarsko - Slovensko 4:4 (0:2), 2:4 p.k.

Góly: 60., 86., 89. (11m), 90.+3 - 17. Hmírová, 23., 52. Fecková, 67. Škorvánková
ŽK SR: Ondrušová, Fischerová, Žitňáková, Korenčiová
Penalty premenili: Škorvánková, Haršanyová, Vojteková, Ondrušová

SLOVENSKO: Korenčiová - Zdechovanová, Haršanyová, Fischerová, Vojteková - Ondrušová, Fatulová - Fecková (84. Dikanová), Škorvánková, Šušková (54. Žitňáková) - Hmírová (79. Marková)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Myslím si, že sedemdesiat minút sme boli podstatne lepším družstvom, využili sme slabšie chvíle súpera, vypracovali sme si tucet čistých šancí. Ani tridsaťtripercentná úspešnosť premienania šancí nestačila na víťazstvo, v záverečných dvadsiatich minútach sme poľavili v koncentrácii a nasadení, individuálnymi chybami sme pomohli Maďarkám dostať sa do hry. Spokojní sme čiastočne s tým, že sme strelili štyri góly, nie sme spokojní s premieňaním šancí a koncentráciou v závere zápasu. V závere sme dali priestor aj ďalším hráčkam, finále je bonus, podstatnejšie budú súťažné zápasy. Vo finále nastúpime v inej zostave, niektoré hráčky majú klubové povinnosti a odchádzajú, iné prídu. Vo finále hráme s našim kvalifikačným súperom, s Poľskom, no nemyslím si, že by nastúpili v zostave, v akej sa s nimi stretneme v kvalifikačnom zápase."