Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 5, 2014

Slovenky zdolali na penalty Rumunsko a obhájili prvenstvo na turnaji Balaton Cup 2014

BALATONFÜRÉD (SFZ) - Zverenkyne trénera Pakuszu zdolali vo finále turnaja Rumunsko 5:4, v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1

 
 
 
 
Ženská futbalová reprezentácia po finálovom zápase Balaton Cupu 2014 Slovensko - Rumunsko (1:1, 5:4 p.k.). Balatonfüréd, 5. máj 2014.

Slovenské futbalové reprezentantky obhájili minuloročný triumf na medzinárodnom ženskom turnaji Balaton Cup 2014. Tak ako pred rokom, vo finále opäť zažiarila v penaltovom rozstrele brankárka Korenčiová, strelkyňou vyrovnávajúceho gólu bola krátko po prestávke Sandra Kujovičová. 

Slovensko - Rumunsko 1:1 (0:1), 5:4 p.k.

Góly: 37. Corniciusová - 47. Kujovičová
ŽK: 80. Hmírová
Penalty premenili: Kolenová, Fatulová, Hmírová, Vrabcová, Absolonová
Nepremenili: Fischerová, Mravíková 

zostava SR: Korenčiová - Zdechovanová (46. Vrabcová), Kolenová, Mravíková, Fischerová, Fatulová, Klechová (71. Košíková), Kujovičová (58. Hmírová), Sýkorová (46. Absolonová), Šušková, Marková (73. Žitňáková)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): "V prvom polčase nehrali dievčatá podľa predstáv, bolo na nich vidieť únavu a ťažko sa dostávali do tempa. Súperky nemali veľa šancí, ale ujali sa do prestávky vedenia. Po prestriedaní sme hneď v úvode druhej časti hry vyrovnali skóre, keď po prihrávke Markovej prestrelila z uhla brankárku Rumunska Kujovičová. V posledných 15-20 minútach stretnutia kontrolovali hru súperky, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Naše hráčky odohrali cez víkend ligu a v závere im viditeľne dochádzali sily. Bojovnosťou a chcením dosiahli remízu 1:1, čo osobne považujem proti Rumunsku za dobrý výsledok. Na penalty sme zvíťazili, tak ako pred rokom, zásluhou výborných zákrokov Korenčiovej. Napriek tomu, že naše družstvo v zápase nedominovalo, cením si výsledok a predvedené výkony hráčok."