Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 7, 2016

V NTC Poprad je už všetko pripravené na kvalifikačný zápas žien Slovensko - Švédsko

POPRAD (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Program tréningov oboch tímov sa musel napokon vymeniť

 
 
 
 
Reprezentačný tím žien pred zápasmi so Švédskom a Poľskom na tribúne NTC Poprad.  7. apríl 2016.

Národné tréningové centrum v Poprade dnes úspešne absolvovalo svoj premiérový MD-1 (match day minus one) v súťažiach UEFA, čiže oficiálny predzápasový deň, kedy všetko na štadióne musí byť pripravené v súlade s predpismi danej súťaže - v tomto prípade kvalifikácie ME žien 2017.

V praktickej reči to znamená, že už na oficiálne tréningy oboch tímov musia byť na štadióne inštalované všetky reklamné bannery, umiestnené správne označenie všetkých priestorov šatní, lavičiek a pod. Taktiež sa match managerovi hlásila aj záchranná lekárska služba.

Obhliadku štadióna, hracej plochy i svoj tréning už absolvovali aj rozhodkyne z Grécka - Eleni Lampadariou (R), Chrysoula Kourompylia (AR1) a Maria Kouparani (AR2), ktoré sprevádzala v úlohe štvrtej rozhodkyne Ivana Lešková.

Podľa pôvodného rozpisu mali najskôr trénovať Švédky, ale ich letecký špeciál z Malmö, kvôli náhlej nevoľnosti jedného z pilotov, odštartoval s niekoľkohodinovým meškaním a tak ako prvé trénovali zverenky Zsolta Pakuszu. Naplno zaberal kompletný osemnásťčlenný káder, v ktorom zranenú Danu Feckovú nahradila Zdenka Horešová.

Spolu so švédskou výpravou priletela aj početná novinárska delegácia z krajiny troch korunbiek, v ktorej sú redaktori dvoch televízií, švédskeho rozhlasu, denníkov Aftonbladet a Expressen ako aj dvaja fotoreportéri. Akreditáciu si vyžiadala aj redaktorka z krajiny nášho utorkového súpera, Poľska, z tamojšieho Eurosportu. Celkovo sa na zápas so Švédskom akreditovalo spolu 30 novinárov. Zápas bude u nás vysielať v priamom prenose Digi Sport 1.

Švédsko patrí v ženskom futbale medzi absolútnu svetovú špičku, o čom svedčí jej vynikajúce priemerné umiestnenie vo FIFA rankingu 4. miesto, v tom aktuálnom sú Švédky štvrté. Výnimočné postavenie ženského futbalu vo Švédsku potvrdzuje aj skutočnosť, že s výpravou priletel aj prezident švédskeho futbalového zväzu Karl-Erik Nilsson.