Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 25, 2013

V Žiline jednoznačný triumf Nemiek, Pakusza nespokojný

ŽILINA (SITA) - Zsolt Pakusza: "Výsledok ma nemrzí, len ma škrie, že hráčky neukázali všetko, čo v nich je. Myslím si, že máme možnosti na to, aby sme sa v budúcnosti lepšie prezentovali"

 
 
 
 
Zľava: Bartusiaková (Nemecko, č.3), Bíróová (Slovensko, č.5), Korenčiová (Slovensko, č.12) v zápase kvalifikácie o postup na ženské MS 2015 Slovensko - Nemecko (0:6). Žilina, 23. november 2013.

Futbalistky favorizovaného Nemecka zvíťazili podľa očakávania v Žiline nad domácim Slovenskom v zápase 1. skupiny kvalifikácie o postup na MS 2015 do Kanady. Úradujúce kontinentálne šampiónky boli v sobotu popoludní na trávniku pod Dubňom jednoznačne lepšie, okrem konečného rezultátu 6:0 svedčia o prevahe zvereniek trénerky Silvie Neidovej aj ďalšie štatistiky: strely na bránku (13:0), pokusy mimo bránku (5:1) či rohové kopy (13:0). Nemky majú v tejto eliminácii v štyroch vystúpeniach plný počet tucet bodov a neuveriteľné skóre vzbudzujúce rešpekt - 32:0. Slovenkám patrí v konkurencii šiestich tímov 4. miesto s tromi bodmi z piatich zápasov.

"Zvíťazilo lepšie mužstvo, gólový rozdiel je vzhľadom na našu oslabenú zostavu, keď chýbalo šesť hráčok, primeraný. Miestami sme dokázali s Nemkami držať krok a v niektorých úsekoch zápasu hrali pomerne organizovane. V závere stretnutia už mali viaceré dievčatá kondičné problémy, od 83. min sme inkasovali tri góly," hodnotil kouč slovenských futbalistiek Zsolt Pakusza, ktorý priradil sobotňajšieho súpera spolu s USA a Japonskom k elitnému triu futbalových krajín na svete. 

Lodivod žien SR pred meraním síl v Žiline predpokladal, že pôjde o duel Dávida s Goliášom. "Výsledok ma nemrzí, len ma škrie, že hráčky neukázali všetko, čo v nich je. Myslím si, že máme možnosti na to, aby sme sa v budúcnosti lepšie prezentovali. Keď som nastúpil pred šiestimi rokmi k reprezentácii, tak som povedal, že bez fyzickej pripravenosti nie je možné súťažiť s tímami na najvyššej úrovni," poznamenal Zs. Pakusza a doplnil: "Treba si uvedomiť, že Nemky sú profesionálky a naše hráčky amatérky. Tréningovú záťaž, ktorú dievčatá absolvujú v kluboch, môžeme ťažko porovnávať s Nemkami. Bolo to v sobotu vidieť. V niektorých zápasoch so slabšími súpermi dokážeme držať krok, hrať celý duel v primeranom tempe k našej trénovanosti. V Žiline nebola trénovanosť našich hráčok na sto percent.“ 

Nemky, ktoré v tohtoročnom júlovom finále na ME vo Švédsku zvíťazili nad Nórkami 1:0, sú najúspešnejšie v historickom účinkovaní v rámci šampionátov "starého kontinentu": z dosiaľ odohraných 11 záverečných turnajov vystúpili až osemkrát na najvyšší stupienok, z toho uspeli na ostatných šiestich majstrovstvách Európy (od roku 1995). 

Napriek extratriede, ktorú predstavuje Nemecko v ženskom futbale, sa kormidelník Slovenska nestotožnil so sobotňajšou prehrou 0:6. "Možno pre niekoho je aj toto prijateľný výsledok, ale pre mňa nie. Robíme futbal preto, aby sme uhrali čo najlepšie rezultáty. Berieme to ako realitu, ale určite máme na to, aby sme dosiahli aj úspešnejší výsledok," dodal Zsolt Pakusza.