Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 13, 2014

VIDEO: KMS 2015: Ženy predviedli vyrovnanú partiu s Írskom. Rozhodol gól v nadstavenom čase

SENEC (SFZ) - Zvereknyne trénera Pakuszu odohrali posledný zápas kvalifikácie MS 2015 na domácej pôde

 
 
 
 
Základná zostava ženskej reprezentácie v kvalifikačnom zápase s Írskom. Horný rad zľava: Matysová, Fecková, Bartovičová, Cerovská, Bíroová, Korenčiová. Dolný rad: Fatulová, Ondrušová, Haršanyová, Šušková, Vojteková. Senec, 13. september 2014.

Slovenské hráčky boli pred duelom na predposlednej priečke v skupine 1 kvalifikácie na ženský svetový šampionát v Kanade. Súperky vo veľmi teoretickej rovine mohli snívať o baráži (Rusky by museli prehrať s Chorvátskom a Írky by museli vyhrať nad Nemeckom), zápas však ani zďaleka nepripomínal duel, v ktorom "o nič nejde".

Slovensko ženy "A" - Írsko ženy "A" 0:1 (0:0)

G: 90.+ Rocheová
ŽK: 38. Bíróová, 80. Haršányová
R: Ghisletta - Brem, Schmid (všetky Švajčiarsko)

SLOVENSKO: Korenčiová - Haršányová, Matysová, Bíróová, Vojteková - Fatulová (52. Klechová), Ondrušová - Fecková, Cerovská (74. Kolenová), Šušková - Bartovičová

ÍRSKO: Byrne - O'Gorman, Quinn, Fahey (70. Campbell), Duggan - Smyth, Gorman, D. O'Sullivan (81. F. O'Sullivan) - Killeen (46. Roche), Littlejohn, Russell

V prvom polčase začali lepšie Írky, ktoré v 5. aj 18. minúte nastrelili brvno brány M. Korenčiovej. Keď v 21. minúte stopla na šestnástkovej čiare akciu hostí kapitánka Matysová, tak sa Slovenky ako keby prebrali a začali hrať oveľa aktívnejšie. Od 25. minúty mali veľmi akčnú päťminútovku, keď v 26. minúte najsôr strieľala Šušková, jej loptu zachytila brankárka, o minútu Fecková vytiahla brankárku mimo šestnástky no jej strelu tečovala na roh obrana. Pred 30. minútou kapitánka Matysová spracovala prihrávku, no jej strela smerovala mimo cieľa a v 30. minúte Cerovská urobila v strede poľa dobrú robotu, prihrala uvoľnenej Feckovej, ktorej loptu opäť obrana Írska tečovala na roh. Potom sa ku slovu dostali hráčky Írska a do konca polčasu si aj ony vypracovali niekoľko prekných šancí.

V druhom polčase to boli opäť hráčky Írska, ktoré sa dostali do vyloženej šance. V 50. minúte nepokryla Matysová dobre hrajúcu Denise O'Sullivanovú, ktorá, našťastie, netrafila voľný priestor v bráne Korenčiovej. V 57. minúte naša brankárka vytiahla dve fantastické zákroky, keď najskôr zlikvidovala strelu zo štandardnej situácie Russelovej aj následnú dorážku D. O'Sullivanovej. V 74. minúte Littlejohnová našla Rocheovú, tá však mierila nad bránu. V 83. minúte to opäť bolo pred slovenskou bránou horúce, hlavičku Quinnovej Korenčiová opäť vyrazila nad brvno. V 87. minúte skúsila strelu Ondrušová, ale netrafila, z následného protiútoku mala veľkú šancu Russellová, ktorá sa na chvíľu dostala do súboja jeden na jedného s Korenčiovou, po zásahu Matysovej musela prihrať Littlejohnovej, tej sa však skórovať nepodarilo. Na konci zápasu však vyvrcholila séria viacerých vyložených šancí hostí gólom Rocheovej a ten rozhodol o troch bodoch pre Írsko.

HLAS PO ZÁPASE

Zsolt Pakusza (tréner): "Videli sme dobrý zápas na ťažkom teréne. Dievčatá poctivo bojovali a šance boli na oboch stranách. Športovo treba uznať, že Írky mali o niečo viac aj územnej prevahy v zápase, ale nie takýto gól mal rozhodnúť. Nemôžem povedať, že výsledok je spravodlivý. Írky trochu aj so šťastím vyhrali. S bodom by sme určite boli spokojní."