Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 17, 2012

VIDEO: Ženy Slovenska v príprave proti Slovinsku a KĽDR

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Zsolt Pakusza (tréner slovenskej ženskej reprezentácie): "Pôvodne sme mali odohrať iba jeden prípravný zápas proti Slovinkám. Napokon sa však vyskytla možnosť hrať aj proti KĽDR, ktorej výber bude v Európe na sústredení pred olympijskými hrami"

 
 
 
 
Hlavný tréner ženskej futbalovej reprezentácie Slovenska Zsolt Pakusza na tlačovej konferencii k priateľským medzištátnym stretnutiam proti Slovinsku a KĽDR. Bratislava, 17. mája 2012.

Na slovenskú ženskú futbalovú reprezentáciu čakajú dve medzištátne priateľské stretnutia s kvalitnými súpermi, ktoré budú vhodnou prípravou na blížiaci sa domáci duel s Ukrajinou (20. 6.) v rámci 5. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2013 do Švédska. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu nastúpia v nedeľu 27. mája od 11.00 h proti Slovinsku a o dva dni neskôr v utorok 29. 5. od 17.00 h proti KĽDR, dejiskom oboch duelov bude NTC SFZ v Senci.

Prehrať video

"Pôvodne sme mali odohrať iba jeden prípravný zápas proti Slovinkám. Napokon sa však vyskytla možnosť hrať aj proti KĽDR, ktorej výber bude v Európe na sústredení pred olympijskými hrami," uviedol vo štvrtok kouč slovenských futbalistiek a k ambíciam pred týmto dvojstretnutím doplnil: "Proti Slovinkám chceme určite vyhrať a akýkoľvek priaznivý výsledok proti Kórejčankám bude pre dievčatá obrovským povzbudením. Proti KĽDR, ktorej patrí 8. miesto v rebríčku FIFA a patrí k absolútnej svetovej špičke, by sme chceli modelovať hru s prihliadnutím už na júnový kvalifikačný duel proti Ukrajine."

V jeho kádri figuruje 18 hráčok, z nich je päť legionárok: obrankyne Alexandra Bíróová (SV Neulengbach/Rak.) a Monika Matysová (ASV Spratzern/Rak.), stredopoliarky Ivana Bojdová (Unia Racibórz/Poľ.) a Veronika Klechová (Cardiff City/Angl.) ako aj útočníčka Diana Bartovičová (1. FC Slovácko/ČR).

"Zdravotný stav nominovaných dievčat je uspokojivý. V tomto smere je všetko v poriadku, hoci sa cez víkend bude hrať ešte ligové kolo. Ak by bolo potrebné, pristúpili by sme k zmenám. Predpokladám, že proti Slovinsku dostanú príležitosť hráčky zo širšieho kádra, resp. tie futbalistky, ktoré v kvalifikácii hrávali menej. Po prvom dueli budú musieť tri hráčky Fischerová, Rybárová a Šušková odísť, pretože na nich čakajú maturitné skúšky."

Zraz slovenských futbalistiek je v piatok 25. mája o 15.00 h v hoteli Dolphin v Senci.