Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 6, 2014

Ženská reprezentácia podľahla Taiwanu 4:5

UMAG (SFZ) - V prvom z trojice prípravných duelov podľahli zverenkyne Zsolta Pakuszu Taiwanu 4:5

 
 
 
 
SR ženy "A" - Hore zľava Gazdíková, Ištóková, Rybárová, Mravíková, Fecková, Horváthová, Fischerová, Sýkorová, Šušková, Hmírová, El Dahaibiová. V strede zľava Ditrich (masér), Knappková (lekárka), Korytárová, Vojteková, Kolenová, Matysová, Ondrušová, Bartovičová, Bojdová, Hollá, Kojnok (kondičný tréner), Sládkovič (technický vedúci). Dole zľava Korenčiová, Bíróová, Škorvánková, Lukácsová (asistentka), Pakusza (tréner), Hrnčiarik (tréner brankárok), Haršanyová, Marková, Kubíková. Senec, 20.11.2012

Do stretnutia vstúpilo lepšie naše družstvo. Už v 5. minúte sa ujali Slovenky vedenia zásluhou Lucie Šuškovej - 1:0. Taiwan odpovedal gólom z kopačky Lee Hsiu Chin v 17. minúte. Vyrovnaný stav trval len do 28. minúty, kedy sa strelecky opäť presadila hráčka švajčiarskeho FC Neunkirch, Lucia Šušková. Keď v 37. minúte duelu pridala tretí gól nášho tímu Jana Vojteková, zdalo sa, že Slovenky budú diktovať tempo hry aj v ďalších fázach stretnutia. Súperkám z Taiwanu sa však zásluhou Lee Hsiu Chin podarilio streliť pred prestávkou kontaktný gól na 2:3 z pohľadu súpera, a tak o víťazovi po polovici riadnej hracej doby nebolo zďaleka rozhodnuté.

V druhom polčase sa oba tímy strelecky odmlčali až do 81. minúty, kedy najskôr mimoriadne strelecky disponovaná Lee Hsiu Chin dosiahla hetrik a vyrovnala na 3:3 a vzápätí o dve minúty neskôr štvrtým gólom poslala Taiwan do vedenia. Zverenkyne trénera Pakuszu sa zmobilizovali a o minútu neskôr vyrovnala na 4:4 čerstvá futbalistka roka 2013, Dominika Škorvánková. V zápase bohatom na góly sa futbalová šťastena v samom závere priklonila na stranu súpera. V nadstavenom čase sa strelecky presadila Yang Ya Han a zariadila pre Taiwan tesné víťazstvo 5:4.

Slovensko - Taiwan  4:5  (3:2)

Góly: 5., 28. Šušková, 37. Vojteková, 84. Škorvánková - 17., 41., 81., 83. Lee Hsiu Chin, 90+. Yang Ya Han
ŽK: 71. Ondrušová

SLOVENSKO: Korenčiová - Fischerová, Matysová, Haršányová, Vojteková, Biróová (46. Ondrušová), Fecková, Klechová, Škorvánková, Šušková (52. Kantarská), Rybanská (46. Hmírová)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR ženy): "Odohrali sme netypický, pamätný zápas. Výsledkom, aj priebehom hry. Vyznie to možno hlúpo, ale vo všetkých činnostiach sme boli na ihrisku lepším družstvom. Vo futbale však rozhodujú góly a tie strieľali súperky. Zo šiestich pokusov zaznamenali päť gólov. Obrana pôsobila neisto a z toho pramenili príležitosti súperiek, ktoré vyťažili gól takmer z každej príležitosti. Spokojný nemôžem byť, prevláda rozčarovanie z výsledku. Takéto zápasy musíme vyhrávať. Najlepšou hráčkou nášho družstva bola Škorvánková, príjemným prekvapením bol výkon Rybanskej."