Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 27, 2012

Ženská reprezentácia porazila Slovinsko 2:1

SENEC (SFZ/SITA) - V prvom z dvojice prípravných zápasov pred kvalifikačným zápasom s Ukrajinou sa zrodilo víťazstvo tímu Zsolta Pakuszu

 
 
 
 
Strelkyňa uvodného gólu v prípravnom zápase proti Slovinsku Patrícia Hmírová v objatí s Dominikou Škorvánkovou. Slovenské reprezentantky napokon zvíťazili 2:1. Senec, 27. mája 2012.

Slovensko - Slovinsko 2:1 (2:0)

Góly: 22. Hmírová, 43. Klechová – 61. Zuer
ŽK: 71. Bíróová - 41. Horvat
R: Štrpková - Súkeníková, Obertová (všetky SR), 150 divákov

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Mravíková, Matysová, P. Fischerová, Vojteková (46. Mittúchová) – Bíróová (77. Antalová) - Šušková, D. Škorvánková (46. Bartovičová), Klechová, Rybárová (77. Fecková) - Hmírová (60. L. Haršányová)

SLOVINSKO: Čevnik - Horvat (46. Vrabel), Grad, Rola, Nikl (46. Jerina), Zuer (89. Potrč), Čonč (54. Begič), Milenkovič, Eržen (81. Levačič), Žganec, Tibaut. Tréner: Damir Rob

Zsolt Pakusza (tréner žien SR): "Bol to vyrovnaný duel, s víťazstvom som samozrejme spokojný. Slovinky sú približne na našej úrovni. V prvom dejstve boli dievčatá efektívne - z dvoch šancí strelili dva góly. Po zmene strán sme si utvorili štyri či päť vyložených príležitostí na skórovanie, bohužiaľ, bez úspešnej koncovky. Naopak, inkasovali sme, ale víťazstvo sme si už nenechali vziať. V utorok proti KĽDR očakávam oveľa náročnejší zápas. Z družstva avizovane teraz odišli Fischerová, Rybárová a Šušková, na ktoré čakajú maturitné skúšky. Do nášho kádra pribudnú Gazdíková, Ondrušová a Korytárová."