Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 23, 2013

Ženská reprezentácia sa v roku 2013 predviedla v najlepšom svetle na turnaji v Maďarsku

BRATISLAVA (SFZ) - Prehľad výsledkov a štatistické údaje ženskej futbalovej reprezentácie SR v kalendárnom roku 2013

 
 
 
 
Ženská reprezentácia Slovenska po triumfe vo finále medzinárodného turnaja Balaton Cup 2013, v ktorom po remíze 1:1, zdolali na penalty Poľsko 5:3. 22. august 2013, Balatónfuréd.

 

Ženská futbalová reprezentácia odohrala v kalendárnom roku 2013 trinásť medzinárodných zápasov s bilanciou: 4 výhry, 3 remízy a 6 prehier. Do bilancie nie je započítaný neoficiálny domáci prípravný zápas v apríli, s Fínskom, v ktorom naše reprezentantky zvíťazili 3:1.

Prvou previerkou družstva Zsolta Pakuszu bolo vystúpenie na turnaji Croatia Cup. V troch chorvátskych mestách utrpeli dievčatá tri prehry. Mrzela najmä úvodná, výsledok 1:4 s Bosnou a Hercegovinou nečakal nik a hoci v zostávajúcich zápasoch hráčky výrazne zlepšili herný prejav, prehry s Ruskom a domácim Chorvátskom neodvrátili. V príprave na jesennú kvalifikáciu odohralo družstvo dva prípravné dvojzápasy v domácom prostredí. Výsledky s jedným z najlepších tímov Európy, Fínskom, vliali do žíl optimizmus. Remíza 0:0 a víťazstvo 3:1, aj keď „iba“ v neoficiálnom medzinárodnom zápase, boli viac než príjemnou vzpruhou po nie najistejších výkonoch na turnaji v Chorvátsku. Nárast formy napokon potvrdili aj dva domáce zápasy s Walesom, v ktorých sa zrodili dve remízy.

Vo vrcholnej forme zastihlo družstvo Zsolta Pakuszu augustový turnaj Balaton Cup v Maďarsku. Hráčky podali kvalitné výkony, vsietili tri góly domácim Maďarkám a po remíze 1:1 uspeli aj v penaltovom rozstrele proti Poľsku.

S víťazstvom na turnaji vstupovali už o mesiac do kvalifikácie o postup na MS 2015. Mnohé hráčky zmenili počas letného prestupového obdobia klubovú príslušnosť. Brankárka Korenčiová prestúpila z pražskej Slavie do SC Sand, jej reprezentačná kolegyňa medzi tromi žrďami El-Dahaibiová si to namierila z Tehelného poľa až do španielskeho CD Sporting Huelva. Stredopoliarka Klechová zaznamenala atraktívny prestup z Rakúska na Britské ostrovy, kde oblieka dres Cardiff City Ladies a najvyššiu domácu súťaž opustila aj obrankyňa Slovana Lenka Mravíková. Prestupom do Altenmarktu rozšírila početný rad legionárok.

Do kvalifikácie o postup na svetový šampionát v Kanade vstúpilo družstvo v Dubline. Proti domácim Írkam odohrali dievčatá vyrovnaný zápas, no na body to nestačilo. Viac ako v Írsku mrzela prehra 1:3 doma v dueli so Slovinskom. V treťom zápase dievčatá vybojovali cenné tri body v Chorvátsku a viac ako statočne držali dlho krok v súboji s Ruskom. Pri Seneckých jazerách potrápili favorizované Rusko a po sympatickom výkone schádzali napriek prehre 0:2 z ihriska so vztýčenými hlavami. V rovnakom duchu je možné hodnotiť aj posledné vystúpenie tímu Zsolta Pakuszu proti Nemecku. Všetci vieme o mimoriadnej sile nemeckého tímu a nebyť inkasovaných gólov v samom závere stretnutia, prehra mohla byť miernejšia. Po bojovnom výkone sa prehra 0:6 na štadióne pod Dubňom javila krutá.

V trinástich oficiálnych zápasoch dal tréner Zsolt Pakusza príležitosť 27 hráčkam. V každom zápase zaznamenala štart stredopoliarka Dana Fecková, plný počet má na svojom konte aj nenápadná útočníčka Slavie Diana Bartovičová. Pravda, tá v mnohých stretnutiach vstupovala do zápasov až v priebehu druhých polčasov, ale faktom zostáva, že nastúpila vo všetkých tohtoročných zápasoch. Oporami družstva boli tiež "dvanásťzápasové" Jana VojtekováAlexandra Bíróová a Veronika Klechová. Desať štartov nazbieralo duo Škorvánková - Ondrušová. Družstvo zaznamenalo desať gólov, jediná Šušková vsietila viac ako jeden gól v roku. Družstvu evidentne chýba kanonierka. Lucia Šušková sa tak stala s dvomi gólmi na turnaji v Maďarsku strelkyňou roka, zvyšných sedem gólov strelili Ondrušová, Rybárová, Klechová, Fischerová, Matysová, Škorvánková a Bartovičová. Jeden gól na našom konte pribudol po vlastnom góle v zápase s Maďarskom, autorkou jediného vlastenca v našom družstve bola v kvalifikačnom stretnutí s Ruskom Bartovičová.

Futbalový rok 2013 zhodnotil na trénerskej konferencii v Senci tréner ženskej reprezentácie Zsolt Pakusza. "Mali sme najbohatší program za posledné roky. Po zimnej príprave družstvo ešte nenadobudlo optimálnu formu, ďalšie zápasy naznačili, že by sme mohli hrať v kvalifikácii dobre. Remíza a výhra s Fínskom boli nad očakávania, v Maďarsku sme predviedli najlepší futbal a zaslúžene sme turnaj vyhrali. Väčšina hráčok v lete prestúpila do zahraničných líg. Otázkou je, aká je ich úroveň. Nie všetky hráčky sa adaptovali na nové prostredie, nie všetky pravidelne hrali, neboli to vždy prestupy do lepších súťaží. V kvalifikácii sme nedokázali naviazať na formu z leta, proti Slovinsku sme hrali doma slabo. Zlepšenie prišlo v zápase s Chorvátskom, prehra s Nemeckom sa očakávala, kvalitatívny rozdiel medzi týmto súperom a nami je obrovský," zhodnotil tréner Pakusza.

 

Sumár ženskej futbalovej reprezentácie SR v roku 2013

Dátum

Domáci

Hostia

Miesto

Typ zápasu

08.03.

Bosna a Hercegovina

4:1

Slovensko

Rovinjsko Selo

Croatia Cup 2013 

09.03.

Rusko 

1:0

Slovensko

Novigrad

Croatia Cup 2013 

11.03.

Chorvátsko

1:0

Slovensko

Rovinj

Croatia Cup 2013 

04.04.

Slovensko

0:0

Fínsko

Senec

priateľský zápas

07.04

Slovensko

3:1

Fínsko

Senec

neoficiálny priateľský zápas

17.06.

Slovensko

2:2

Wales

Senec

priateľský zápas

19.06.

Slovensko

1:1

Wales

Senec

priateľský zápas

20.08.

Maďarsko

2:3

Slovensko

Balatonfured 

Balaton Cup

22.08. 

Poľsko

1:1, 3:5 p.k.

Slovensko

Balatonfured

Balaton Cup

22.09.

Írsko

1:0

Slovensko

Dublin

Kvalifikácia MS 2015 

26.09.

Slovensko

1:3

Slovinsko

Senec

Kvalifikácia MS 2015

26.10.

Chorvátsko

0:1

Slovensko

Sesvete

Kvalifikácia MS 2015

31.10.

Slovensko 

0:2

Rusko

Senec

Kvalifikácia MS 2015

23.11.

Slovensko

0:6

Nemecko

Žilina

Kvalifikácia MS 2015

Bilancia: 13 zápasov 4 3 6  10:23
Poznámka: Bilancia nezahŕňa neoficiálny zápas Slovensko - Fínsko

Strelkyne gólov:

2 góly: Šišková
1 gól: Ondrušová, Rybárová, Klechová, Fischerová, Matysová, Škorvánková, Bartovičová, (vlastný gól Maďarsko)

Vlastný gól: Bartovičová

Hráčky reprezentácie SR v roku 2013:

BRANKÁRKY

Hráčka

Klub

zápasy

Mária KORENČIOVÁ 

SC Sand

11

Lucia EL-DAHAIBIOVÁ 

CD Sporting Huelva 

3

OBRANKYNE

Hráčka

Klub

Zápasy

Góly

Jana VOJTEKOVÁ 

ŠK Slovan Bratislava 

12

Alexandra BÍRÓOVÁ 

SV Neulengbach

12

Lucia HARŠÁNYOVÁ

SV Neulengbach

9

Patrícia FISCHEROVÁ 

1. FC Katowice

9

1

Monika MATYSOVÁ

ASV Spratzern

9

1

Lenka MRAVÍKOVÁ

SKV Altenmarkt

8

Eva KOLENOVÁ

SKV Altenmarkt

3

STREDOPOLIARKY

Hráčka

Klub

Zápasy

Góly

Dana FECKOVÁ

FC Neunkirch

13

Veronika KLECHOVÁ

Cardiff City Ladies

12

1

Dominika ŠKORVÁNKOVÁ 

SV Neulengbach

10

1

Lucia ONDRUŠOVÁ

Bohemians Praha

10

1

Veronika RYBÁROVÁ

ŠK Slovan Bratislava 

8

1

Lucia ŠUŠKOVÁ

ŠK Slovan Bratislava

8

2

Kristína CEROVSKÁ

FC Neunkirch

8

Dominika KOLENIČKOVÁ

FC Union Nové Zámky 

4

Andrea VRABCOVÁ

ŠKF Žirafa Žilina

2

Hana KORYTÁROVÁ

FC Union Nové Zámky

1

Veronika ŠARABOKOVÁ

SKV Altenmarkt

1

Veronika SÝKOROVÁ

FTP Unia Racibórz

1

Petra ZDECHOVANOVÁ

ŠKF Žirafa Žilina

1

ÚTOČNÍČKY

Hráčka

Klub

Zápasy

Góly

Diana BARTOVIČOVÁ 

Slavia Praha

13

1

Patrícia HMÍROVÁ

1. FC Katowice

5

Ivana PÁLENČÍKOVÁ

ŠKF Žirafa Žilina

2

Lenka LOMNICKÁ

ŠKF Žirafa Žilina

2

Patrícia MARKOVÁ

ŠK Slovan Bratislava

1