Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 4, 2015

Ženská reprezentácia sa zišla v Senci pred duelmi vo Walese

SENEC (SFZ) - Zverenkyne trénera Pakuszu sa zišli v Senci pred dvojicou prípravných zápasov vo Walese, zranenú Bartovičovú nahradí Zdechovanová

 
 
 
 
Ženská futbalová reprezentácia Slovenska sa zišla v Senci na zraze pred odchodom na prípravné zápasy vo Walese. Senec, 4. apríla 2015.

Ženská futbalová reprezentácia sa zišla dnes (4.4.) napoludnie v Senci pred zajtrajším odletom na Britské ostrovy, kde v dvoch prípravných stretnutiach otestujú výkonnosť tímu trénera Pakuszu domáce Walesanky. Z pôvodnej nominácie vypadla útočníčka pražskej Slavie Diana Bartovičová. "Pre zdravotné problémy absentovala v tréningovom procese v klube a súčasný zdravotný stav jej neumožňuje, aby s nami odcestovala na zápasy. Nahradí ju mladá Žilinčanka Petra Zdechovanová, dnes popoludní si plní ligové povinnosti v klube a po zápase sa večer pridá k tímu," komentoval vynútenú zmenu v kádri tréner Zsolt Pakusza.

Jeho zverenkyne dosiahli minulý mesiac na turnaji Istria Cup v Chorvátsku výborné výsledky. Remizovali s Rakúskom, zdolali výbery Írska a Maďarska, premožiteľky našli až vo finále, kde prehali s Poľskom 0:2. "Výsledky by som nenazval prekvapením, necestovali sme na turnaj s konkrétnymi očakávaniami. Chceli sme uhrať čo najlepšie výsledky a aj preto sme nepristúpili k žiadnym experimentom. Turnajové umiestnenie bolo pre mnohých možno nečakané, ani vo finále sme neboli slabším tímom. Dosiahnuté výsledky a spôsob hry nás potešili, ale dôležitá bude až samotná kvalifikácia," zhodnotil účinkovanie na turnaji Istria Cup tréner Pakusza.

Ešte pred odchodom na marcový turnaj avizoval zámer naučiť sa hrať tím na výsledok. "Pravda je taká, že výsledky v minulom roku a v kvalifikácii neboli podľa našich predstáv. Aj preto sme neexperimentovali a do zápasov sme nastupovali s cieľom vyhrávať. Kládli sme dôraz na finálny výsledok a to zostáva našou úlohou aj v ďalšom prípravnom období pred vstupom do novej kvalifikácie," povedal na dnešom zraze tréner Pakusza.

Jeho zverenkyne nastúpia v pondelok (6.4.) a v stredu (8.4.) proti Walesu. "Pred dvomi rokmi sme s nimi hrali v domácom prostredí, v oboch stretnutiach sa zrodili remízy. Teraz sa predstavíme recipročne vo Walese. Súperky sú v rebríčku pred nami, vedie ich nová trénerka, očakávam vyrovnané zápasy. Pre nás budú duely zaujímavou konfrontáciou s ostrovným futbalom, opäť sa budeme snažiť prebudiť v dievčatách víťaznú mentalitu a dopracovať sa k výsledkom."

Slovenské reprezentantky absolvujú dnes popoudní na ihrisku NTC v Senci tréningovú jednotku a už zajtra ráno pred šiestou hodinou odcestujú po osi Viedeň - Manchester - Bangor do dejiska zápasov na severe Walesu. "Príprava pred duelmi je krátka, aj v tomto smere sa predzápasová príprava ženského výberu približuje aktuálnym trendom v mužskom futbale. Azda s výnimkou kvalifikačných zápasov, aj v budúcnosti sa budú musieť dievčatá vyrovnať na zrazoch s krátkym prípravným obdobím. Viac času ako na jeden, možno dva tréningy jednoducho nie je. Je na hráčkach, aby prichádzali na zrazy pripravené z klubov a od reallizačného tímu načerpali viacmenej motiváciu a informácie o zápasovej stratégii," dodal na záver tréner Zsolt Pakusza.

Program ženskej futbalovej reprezentácie:

6.4. Wales - Slovensko / 15:00 / Bangor
8.4. Wales - Slovensko / 19:00 / Bangor