Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 22, 2013

Ženská reprezentácia Slovenska trénovala pod Dubňom, chýbala Kolenová

ŽILINA (SFZ) – Ženská futbalová reprezentácia absolvovala posledný tréning pred kvalifikačným zápasom s Nemeckom na štadióne MŠK Žilina.

 
 
 
 
Tréning ženskej futbalovej reprezentácie Slovenska na štadióne MŠK Žilina pred kvalifikačným zápasom o postup na MS 2015 s Nemeckom. Žilina, 22. november 2013.

Ženská futbalová reprezentácia dnes popoludní trénovala na štadióne MŠK Žilina, na ktorom odohrá zajtra (23.11) kvalifikačný zápas o postup na MS 2015 proti Nemecku. Štadión pod Dubňom tak zažije reprezentačnú premiéru A-družstva Slovenska žien, po zápasoch v Senci okúsia zverenkyne trénera Zsolta Pakuszu tentoraz atmosféru žilinského štadióna. „Či bude nové prostredie plusom, alebo mínusom ukáže až samotný zápas. Ženská reprezentácia tu nikdy nehrala a žiadna hráčka kádra neodohrala na tomto štadióne ani jeden zápas v rámci ligovej súťaže. Zatiaľ sa cítime akoby sme hrali vonku, ale snáď s podporou divákov nájdeme v Žiline domáce prostredie,“ povedal krátko po dnešnom tréningu tréner ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza.

Na hracej ploche mali dnes tréneri k dispozícii 17 futbalistiek z 18-členného kádra. Medzi trénujúcimi hráčkami sme mohli vidieť aj kvarteto Korytárová, Absolonová, Zdechovanová a Hmírová, ktoré nahradili štvoricu zranených, pôvodne nominovaných futbalistiek. „Pred zrazom sa zranila Koleničková a ochorela Škorvánková, ktorá nehrala ani v klube. Tu na zraze sme privítali po mesačnej pauze zavinenej zranením Matysovú, skúšala trénovať, ale nie je v stopercentnom zdravotnom stave. To isté platí o Cerovskej, Kolenová má zdravotné problémy, dnes netrénovala, o jej zaradení do zostavy sa rozhodneme zajtra,“ komentoval aktuálny zdravotný stav tímu tréner Zsolt Pakusza.

Hráčky absolvovali najprv výdatnú rozcvičku pod drobnohľadom kondičného trénera Martina Kojnoka, dvojica brankárok zarezávala na opačnej strane ihriska pod vedením trénera brankárov Pavla Hrnčiarika. Po nácviku prechodovej fázy si dievčatá zahrali na záver zápas na polovici ihriska. O stretnutí proti úradujúcim majsterkám Európy hovorí brankárka Mária Korenčiová. „Zápas s Nemeckom je pre nás veľkou výzvou. Hrali sme proti mnohým súperom zvučného mena, ale Nemecko patrí k absolútne najlepším tímom sveta. Chceme sa prezentovať v čo najlepšom svetle a odchádzať z ihriska so vztýčenou hlavou.“ V rovnakom duchu naznačil ambície nášho tímu aj tréner Zsolt Pakusza. „Dôležité bude, aby sme do zápasu nevstúpili s tým, že všetko je stratené. Po zápase chceme schádzať z ihriska s pocitom, že sme urobili všetko pre to, aby bol výsledok prijateľný.“

Už po poslednej tréningovej jednotke mal lodivod ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza jasno v zostave na zajtrajší zápas. „Hráčkam som naznačil na včerajšom a dnešnom tréningu, ako by mohla vyzerať naša základná jedenástka proti Nemecku. Otázna je maximálne jedna pozícia.“

Stretnutie so začiatkom o 14:00 rozhoduje Elia Martinezová Martinezová zo Španielska, televízni diváci ho môžu sledovať v priamom prenose na stanici TV Digi Sport.