Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 20, 2015

Ženská reprezentácia spoznala súperky v kvalifikácii EURO 2017

NYON (SITA/uefa.com) - V sídle Európskej futbalovej únie vyžrebovali zloženie kvalifikačných skupín najbližšieho kontinentálneho šampionátu žien

 
 
 
 

Tímy Švédska, Dánska, Poľska a Moldavska budú súpermi slovenskej futbalovej reprezentácie žien vo 4. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 do Holandska. O tejto skutočnosti rozhodol pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Na finálovom turnaji (bude v júli a auguste 2017) sa po prvý raz predstaví až 16 krajín, domáce futbalistky "oranjes" ako organizátor majú vopred zabezpečenú miestenku. Obhajkyňami prvenstva sú hráčky Nemecka, ktoré 28. júla 2013 vo švédskom Štokholme zdolali v dueli o zlato výber Nórska tesne 1:0 gólom Anje Mittagovej v 49. min. Nemky napriek primátu z ostatného európskeho šampionátu musia hrať aj najbližšiu kvalifikáciu, žreb im v 5. skupine prisúdil Rusko, Maďarsko, Turecko a Chorvátsko.

V Nyone pondelňajší žreb kvalifikácie ME rozdelil 40 krajín do ôsmich skupín po päť účastníkov. Medzi spomenutou štyridsiatkou boli v osudí aj Moldavsko a Gruzínsko, ktoré zvíťazili v dňoch 4. - 9. apríla na predkvalifikačných turnajoch. Súperky Sloveniek futbalistky Moldavska uspeli v domácom prostredí v konkurencii Lotyšska, Litvy a Luxemburska, hráčky Gruzínska zasa v konfrontácii s Faerskými ostrovmi, domácou Maltou a Andorrou.

Na kontinentálny šampionát do Holandska priamo postúpi osem víťazov kvalifikačných skupín a šesť najlepších z druhých miest v tabuľke, jednotlivé duely skupinovej fázy sa odohrajú od 14. septembra 2015 do 20. septembra 2016. Zostávajúci "dvaja druhí" v skupinách si zmerajú sily v októbri 2016 o poslednú miestenku na ME.

Zloženie kvalifikačných skupín

1. skupina: Island, Škótsko, Bielorusko, Slovinsko, Macedónsko 
2. skupina: Španielsko, Fínsko, Írsko, Portugalsko, Čierna Hora
3. skupina: Francúzsko, Ukrajina, Rumunsko, Grécko, Albánsko
4. skupina: Švédsko, Dánsko, Poľsko, SLOVENSKO, Moldavsko
5. skupina: Nemecko (obhajca prvenstva), Rusko, Maďarsko, Turecko, Chorvátsko
6. skupina: Taliansko, Švajčiarsko, Česko, Severné Írsko, Gruzínsko
7. skupina: Anglicko, Belgicko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Estónsko
8. skupina: Nórsko, Rakúsko, Wales, Izrael, Kazachstan