Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 31, 2015

Ženská reprezentácia trénovala v Senci, dnes odchádza do Maďarska na turnaj Balaton Cup

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Zverenkyne trénera Pakuszu trénovali dnes na ihrisku NTC Senec pred odchodom na Balaton Cup

 
 
 
 
Tréning ženskej futbalovej reprezentácie SR pred odchdom na turnaj Balaton Cup do Maďarska a dvojicou domácich prípravných duelov so SAE. Senec, 31. júla 2015.

Ženská futbalová reprezentácia odchádza dnes popoludní do maďarského Balatonfüredu, kde bude obhajovať prvenstvo z dvoch predošlých ročníkov na medzinárodnom turnaji Balaton Cup. V prvom stretnutí nastúpi už zajtra o 16:30 proti domácemu Maďarsku. "Turnaj sa hrá v netradičnom období, mimo asociačného termínu. Počet legionárok v kádri je vysoký, nie vždy ich kluby môžu uvoľniť, v budúcnosti budeme zvažovať, či ponuky mimo termínov budeme alebo nebudeme akceptovať. Vzhľadom k výborným vzťahom so zástupcami Maďarského futbalového zväzu, a k dvom úspešným štartom v posledných rokoch, sa v Blatunfüréde predstavíme. Po návrate odohráme ešte dva prípravné duely so Spojenými arabskými emirátmi" komentoval nahustený program pred dnešným tréningom v Senci tréner Zsolt Pakusza.

Na ihrisku v Senci trénovalo štrnásť hráčok a dve brankárky. "Zranenie vyradilo z účasti brankárku Kuľkovú a stredopoliarku Hucovičovú. Na post tretej brankárky sme donominovali Veroniku Frantovú z ŠK Slovan Bratislava, spolu s ňou sa v nedeľu k tímu pripojí dvojica Diana Bartovičová a Valentína Šušolová," komentoval zmeny v kádri lodivod ženskej reprezentácie.

Družstvo sa bude musieť zaobísť bez viacerých opôr. Chýba Bíróová, Matysová a Klechová. "Rakúsky Spratzern niektoré hráčky neuvoľnil, v Poľsku začína počas víkendu liga a Nové Zámky čaká štart v Lige majstrov. Chcel by som na tomto mieste vyzdvihnúť prístup všetkých hráčok, bez výnimky boli ochotné urobiť všetko pre účasťna zraze. 
Podotýkam, že pre hráčky pôsobiace v slovenských kluboch, s amatérskym štatútom, je to často tiež otázka čerpania dovoleniek v zamestnaní,"
vyzdvihol prístup svojich zverenkýň tréner Pakusza.

"Aj preto nebudeme na hráčky vytvárať tlak na obhajobu prvenstva. Z hľadiska postov v základe pre kvalifikáciu, nebude tento turnaj smerodajný. Zároveň je tu, prirodzene, šanca pre hráčky širšieho výberu zabojovať o nomináciu na septembrový prípravný duel s Islandom, ktorý bude previerkou pred štartom kvalifikácie. Predpokladám, že v podobnom duchu budú ladené tiež kádre súperov na Balaton Cupe. V priebehu dvoch zápasov na turnaji a doma so SAE očakávam v našom mužstve veľkú fluktuáciu hráčok," komentoval situáciu pred kvartetom zápasov tréner Pakusza.

Súper zo Spojených arabských emirátov je pre náš tím veľkou neznámou. "V posledných rokoch zaznamenala táto krajina v rebríčku ázijských krajín vzostup. Zatiaľ sme súpera v akcii na videu nevideli, očakávam však dobre organizované družstvo. Naskytá sa nám šanca konfrontovať vlastné schopnosti s netradičným herným štýlom. Z mimoeurópskych tímov sme si zahrali len proti Nigérii a Kórejskej republike, o tom, kto bude mať na ihrisku navrch, ukážu až samotné zápasy," dodal na záver tréner Zsolt Pakusza.

Program zápasov ženskej reprezentácie SR:

1.8. o 16:30  Maďarsko - Slovensko (Balatonfüred)
3.8. o 14:00/16:30  zápas o umiestnenie (Balatonfüred)

5.8. o 18:00 Slovensko - Spojené arabské emiráty (Senec)
7.8. o 10:30 Slovensko - Spojené arabské emiráty (Senec)