Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 12, 2016

Ženy nelenili, tréner je spokojný

POPRAD (SFZ/KRISTÍNA HLOŽKOVÁ) – Širší káder slovenskej reprezentácie žien dorazil v pondelok do NTC v Poprade, kde sa im venoval realizačný tím pod vedením hlavného trénera Zsolta Pakusza.

 
 
 
 
Slovenská ženská reprezentácia na tréningovom kempe v NTC Poprad

Koučovi sa na prvý tréning hlásilo 24 hráčok, keďže Zdenka Horešová so Stephanie Deszatovou neprišli pre zranenie a Klaudiu Fabovú neuvoľnil klub. Nahradili ich dve Trenčianky Michaela Horváthová a Ivona Petrúšková. Hráčky, mladšie i skúsenejšie, od pondelka 8. augusta do štvrtka 11. augusta absolvovali päť tréningových jednotiek, počas jednej si medzi sebou zahrali modelovaný zápas. „Všetko sme odtrénovali tak, ako sme plánovali. S podmienkami, s prostredím aj s prácou v tréningu sme maximálne spokojní.

Úvodný tréning bol herne orientovaný, v utorok sme sa sústredili na úlohy v útočnej fáze, kde sme riešili situácie podľa hráčskych funkcií a kombinovaný útok. Streda patrila defenzíve, trénovali sme aktívnu priestorovú obranu v strednej zóne. V posledný deň sme tieto dva aspekty chceli spojiť do modelovanej hry, hrali sme však len jeden klasický polčas, rozdelený na dve časti,“ približuje hlavný kouč žien detaily z ihrísk NTC. Dievčatá naňho pôsobili veľmi pozitívne, viaceré ho príjemne prekvapili, no menovať nechce: „Verím, že niektoré sa v blízkej budúcnosti objavia v „A“ tíme.“

Množstvo povolaných hráčok absolvovalo nedávny európsky šampionát žien do 19 rokov. Podľa Pakuszu to na ne malo vplyv, v dobrom zmysle: „V rámci prípravy na finálový turnaj absolvovali hráčky viac zápasov, zvládli aj viac sústredení. Bolo evidentné, že dievčatá niektoré veci z hernej koncepcie žien poznali a vedeli, čo sa od nich očakáva.

Pre tento rok išlo pravdepodobne o (prvé a) posledné stretnutie členiek širšieho kádra ženskej reprezentácie, no tréner dúfa, že sa mu podarí presvedčiť všetkých kompetentných a projekt vytvorenia reprezentácie dievčat do 23 rokov nezostane bez odozvy. „Pre Slovensko ako malú asociáciu by to malo svoje opodstatnenie a kvalitatívne by sa posunula práca reprezentačných výberov i samotný ženský futbal,“ na záver dodáva rodák z Tekovských Lužian.