Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 28, 2011

Ženy: Slovinsko - Slovensko 1:3

KONJICA (SITA) - Slovenská ženská reprezentácia v príprave na kvalifikáciu ME 2013 otočila priateľský zápas so Slovinskom na súperovej pôde a dosiahla prvé víťazstvo v tomto roku

 
 
 
 
Futbalová reprezentácia žien Slovenskej republiky.

Slovinsko - Slovensko 1:3 (1:0)

Góly: 5. Golobová - 49. Bíróová, 60. Škorvánková, 71. Matysová

ŽK SR: 23. Budošová, 32. Bojdová, 62. Haršányová

ČK SR: 72. Haršányová po druhej ŽK

R: Žižek (Slovinsko)

SLOVINSKO: Moriová - Špeličová, Benaková (85. Potrčová), Tibautová (77. Jerinaová), Milenkovičová, Maleševičová, Golobová, Špurová (54. Levačičová), Žganecová, Vrabelová (83. Pavlecová), Ermanová

SLOVENSKO: Korenčiová - Bíróová, Matysová, Mravíková, Šušková - Odrušová, Budošová, Škorvánková (85. Sýkorová), Bojdová (71. Bartovičová) - Fecková (71. Ištóková), Strožová (46. Haršányová)

Zsolt Pakusza (tréner Slovensko ženy): "Vedeli sme, že nás bude čakať výkonnostne podobný súper, a verili sme v dobrý výsledok. Hralo sa na ťažkom teréne, spočiatku na ihrisku doslova stála voda. Kým sme sa týmto podmienkam prispôsobili, boli súperky v úvodnej štvrťhodine nebezpečné. My sme si aj v prvom dejstve vytvorili šance na otočenie, no nepadlo nám to. Po zmene strán sme však dominovali a domáce hráčky sme do ničoho nepustili ani v početnej nevýhode. Som spokojný s výsledkom i výkonom. Matysová sa po dvoch rokoch vrátila do reprezentácie a zahrala dobre, taktiež by som vyzdvihol aj Škorvánkovú a Šuškovú, ako aj ďalšie hráčky."

Pre Slovenky to bolo štvrté medzinárodné vystúpenie v tomto kalendárnom roku, začiatkom marca podľahli v Katoviciach domácemu Poľsku 1:3, v apríli podľahli v Senci Maďarkám 2:4 a v júni v rakúskom Eugendorfe remizovali s Nigériou 2:2.Priateľský duel so Slovinskom bol pre Pakuszov tím súčasťou prípravy na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2013 vo Švédsku. Slovenské futbalistky sa v 5. skupine o účasť na tomto najbližšom kontinentálnom šampionáte stretnú s Fínskom, Ukrajinou, Bieloruskom a Estónskom. Prvý duel odohrajú futbalistky SR 22. októbra 2011 na ukrajinskej pôde.