Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 17, 2014

VIDEO: DK SFZ zastavila činnosť Ákosovi Szarkovi na 9 mesiacov

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - Okrem zastavenia činnosti dostal hráč Dunajskej Stredy aj pokutu 2000 EUR

 
 
 
 
Záber zo zasadnutia Disciplinárnej komisie SFZ. Na snímke zástupca klubu DAC 1904 Dunajská Streda Dušan Chytil a hráč Ákos Szarka (vpravo). Bratislava, 17. apríl 2014.

Futbalovému útočníkovi DAC Dunajská Streda Ákosovi Szarkovi udelila disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) nepodmienečný trest zastavenia činnosti na deväť mesiacov s účinnosťou od 6. apríla. Okrem toho bude musieť uhradiť pokutu vo výške 2000 eur. Szarka pyká za likvidačný faul na špílmachra FK Senica Tomáša Kóňu v ligovom súboji 25. kola. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Kóňa utrpel po zákroku Szarku zlomeninu ihlice a liečiť sa bude niekoľko mesiacov.

Prehrať video

"DK rozhodla, že Ákos Szarka dostane najvyšší možný trest podľa článku 45 disciplinárneho poriadku. To znamená na šesť mesiacov, ale vzhľadom na závažnosť tohto skutku pristúpila DK podľa paragrafu 39 aj k mimoriadnemu zvýšeniu trestu, čiže úhrnný trest zastavenia činnosti je 9 mesiacov. To v praxi znamená, že hráč vynechá asi 27 ligových zápasov. Ákos Szarka si už v tomto kalendárnom roku nezahrá," informoval vo štvrtok pracovníkov médií hovorca SFZ Juraj Čurný.

Uznesenie DK SFZ č. 740: Ákos Szarka (FK DAC 1904 Dunajská Streda, CL) vylúčený za surové kopnutie súpera zozadu s následkom zranenia a práceneschopnosti, podľa DP čl. 45/1. Disciplináne opatrenie - pozastavenie výkonu športovej činnosti, podľa čl.9/2b ii , čl. 45/ 2b v spojení s čl. 39/3 na 9 mesiacov od 6.4.2014 a finančná pokuta vo výške 2000 € podľa čl. 12/2. Disciplinárne opatrenie sa nevzťahuje na prípravné stretnutia.

Szarka sa po vypočutí na DK SFZ sa pre médiá v celej záležitosti odmietol vyjadriť. Stanovisko klubu krátko prezentoval manažér DAC Dušan Chytil: "Všetkých nás to veľmi mrzí. Bohužiaľ, stalo sa to a mrzí to aj samotného hráča. Ákosa sa pýtali na celú situáciu a on im všetko popísal tak, ako sa to stalo. Bolo mu veľmi ľúto, že k niečomu takému vôbec prišlo. Očakávanie o verdikte nemám žiadne, názor zo strany klubu nebudem prezentovať."