Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 1, 2013

VIDEO: SFZ a Učená právnická spoločnosť podpísali memorandum o spolupráci

BRATISLAVA (SFZ) - Ján Kováčik: "Je to vyvrcholenie už fungujúcej spolupráce"

 
 
 
 
Člen Rady UčPS Peter Sepeši a prezident SFZ Ján Kováčik pri podpise memoranda o spolupráci. Bratislava, 1. október 2013.

V sídle SFZ podpísali Ján Kováčik (za SFZ) a Peter Sepeši (za Učenú právnickú spoločnosť) memorandum o spolupráci Slovenského futbalového zväzu a Učenej právnickej spoločnosti. V preambule sa konštatuje, že obe strany sa rozhodli ďalej rozvíjať svoju spoluprácu a podporovať svoju činnosť. Doterajšia spolupráca sa pretavila najmä do úspechu projektov "Memoriál Milana Hanzela", Konferencia "Šport a právo", či realizácie sekcie "Legislatíva" na oficiálnej webstránke SFZ.

Prehrať video

 "Je to prirodzené vyvrcholenie nadštandardnej spolupráce, ktorá trvá už niekoľko rokov. Už druhýkrát budeme spoločne organizovať konferenciu 'Šport a právo'," povedal po podpise memoranda prezident SFZ Ján Kováčik. "Zoficiálnili sme spoluprácu, ktorá trvá už dlhšie obdobie. Pre ľudí, ktorí sú v Učenej právnickej spoločnosti, pomáhajú pri pripomienkovaní a tvorbe predpisov SFZ a pritom sú iba sympatizantami zmien na zväze, je to zo strany futbalového zväzu ocenenie ich mravenčej právnickej práce," doplnil člen Rady UčPS Peter Sepeši.

Už vo štvrtok a v piatok (3.-4.10.2013) sa v Poprade uskutoční druhý ročník konferencie "Šport a právo", ktorá sa bude opäť niesť v znamení aktuálnych právnych problémov športového a teda aj futbalového života. Účastníci si budú môcť vypočuť prednášky na témy Zákon o organizovaní športových podujatí, Legislatívny zámer nového zákona o športe či Športové právo včera a dnes a ďalšie. "Účastníkov konferencie čakajú dva zaujímavé dni, na ktorých otvoríme témy súvisiace so športom a právom, budeme sa zaoberať problematikou diváckeho násilia a témami, ktoré sú problematické z pohľadu SFZ," povedal na margo konferencie P. Sepeši.

Na stránke Učenej právnickej spoločnosti www.ucps.sk je v súčasnosti takmer 30% všetkých článkov zameraných na oblasť športového práva a vo veľkej miere sa týkajú práve futbalu a webstránka futbalového zväzu viaceré z nich už prevzala a publikovala.

Memorandum o spolupráci SFZ a UčPS

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.